HT Prva liga, 24. kolo, 29.02.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb)
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Osijek i Hajduk bez pobjednika, tvrdo, čvrsto, napadački neučinkovito

Branimir Korać • subota, 29.02.2020.

Prvi od dva velika dvoboja ove nedjelje u HT Prvoj ligi završen je bez pogodaka. Osijek i Hajduk odigrali su tvrdu utakmicu, bez previše prilika, a na kraju bliži pobjedi bili su gosti, ali priliku utakmice nije realizirao Mijo Caktaš kojeg je zaustavila vratnica...

Više se očekivalo od dvoboja u Gradskom vrtu gdje su Osijek i Hajduk ponudili premalo. Osječani su se taktički dosta zatvorili i dobrim dijelom susreta osnovna misao bila je ne primiti gol.

Hajduk je u svemu tome imao veći posjed lopte, ali teško je probijao čvrstu obranu Osječana. U svemu tome kao da se malo istrošio pa su u završnici i Osječani pokušali hrabrijom igrom, no ostalo je 0:0.

Na prvu priliku na susretu čekalo se do 17. minute kada je Caktaš sjajno pronašao Jaira koji prvi put bježi obrani domaćina, iskosa ulazi u 16 metara pred Ivušića, ali puca loše i neprecizno.

Bila je to praktički jedina prava prilika u prvom poluvremenu na obje strane. Još nekoliko polušansi pred oba gola, no ništa konkretno se nije dogodilo i ostalo je 0:0.

U drugom dijelu i Osječani su počeli igrati pa su u 65. minuti i oni napokon došli do prilike. Juranović ju je poklonio katastrofalnim vraćanjem lopte prema vrataru, u biti bilo je to dodavanje za Marića koji se sjurio u 16 metara, ali otišao je previše ukoso nakon što je prošao Posavca.

20 minuta prije kraja velika prilika za goste. Jairo je pronašao Caktaša koji se sjajno izborio za prostor i iz idealne pozicije s desetak metara sjajno opalio, ali zatresao vratnicu.

Do kraja vrijedi istaknuti tek jedan pokušaj Kleinheisler i to je bilo sve što je ponudio ovaj dvoboj. Nekako se u završnici činilo da su s bodom zadovoljni i jedni i drugi, Osijek je možda intenzivnije nego ranije krenuo prema naprijed, ali Hajdukova obrana bez ikakvih problema odbijala je te pokušaje.

Nakon ovog kola odstojanje ostaje isto, Hajduk ima šest bodova više od Osijeka u borbi za drugo mjesto.