HT Prva liga, 24. kolo, 29.02.2020, 17:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 4645
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)

Branimir Korać • subota, 29.02.2020.

Dinamo je upisao novu pobjedu u HT Prvoj ligi i povećao prednost ispred drugoplasiranog Hajduka na 14 bodova. Modri su u utakmici kola visoko svladali Rijeku s 4:0, no pitanje pobjednika riješili su tek u zadnjih deset minuta iako su vodili već od 24. sekunde...

Nakon što je prvi dvoboj dana u Osijeku okončan bez pogodaka, u drugom susretu, ujedno posljednjem u ovom kolu, Dinamo je nadjačao Rijeku s visokih 4:0. Rijeka je rezultatski pregažena, ali Dinamo je tek u završnih deset minuta riješio pitanje pobjednika s tri postignuta pogotka.

U prvom poluvremenu Dinamo je bio bolji, uostalom vodio je od 24. sekunde i potpuno kontrolirao susret da bi u drugom dijelu Rijeka krenula po poravnanje, međutim u zadnjih deset minuta Dinamo je iskoristio puno slobodnog prostora iza leđa gostujuće obrane i to je kaznio s tri pogotka.

Prednost Modrih na vrhu ljestvice sada iznosi ogromnih 14 bodova ispred Hajduka koji u sljedećem kolu dočekuje Dinamo na svom stadionu. Bit će to puno važniji dvoboj za Splićane koji se bore za drugo mjesto nego za Modre koji su daleko na vrhu.

Nije moglo početi bolje za Modre. Već u 24. sekundi stigli su do pogotka, Kulenović, asistent Oršić i strijelac Ademi šokirali su goste koji su jako loše odreagirali i uopće se postavili u obrani.

U ostatku prvog dijela valja istaknuti i nepriznati pogodak Sandra Kulenovića zbog zaleđa te promašeni zicer Ademija.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Riječana koji su se dobro držali i dobro odrađivali posao u sredini terena, ali bili su iznimno nekonkretni u završnici. Štoviše, bili su potpuno bezopasni za Livakovića.

I onda je stigla kazna. Dinamo je u završnici susreta pokazao kako se realizirala prilike bez previše kompliciranja.

U 81. minuti Bruno Petković krasno je asistirao Damianu Kadzioru koji zabija za 2:0, četiri minute kasnije Petković glavom prenosi loptu za Oršića koji bježi obrani i krasnim lobom podiže na 3:0, a točku na i poslije lijepe akcije i asistencije Oršića postavio je Amer Gojak.

Dinamo je odnio uvjerljivu pobjedu, ali previsoku s obzirom na prikazano.