Bilić pokleknuo kod kuće protiv Wigana, Leeds se približio na samo bod zaostatka

Marjan Kreševac • subota, 29.02.2020.

U 36. kolu Championshipa momčad Slavena Bilića nije uspjela nastaviti niz bez poraza. Kod kuće su poraženi od Wigana koji iako se nalazio u zoni ispadanja u posljednje vrijeme igra u impresivnoj formi, no ipak je to neočekivan poraz za West Bromwich Albion...

Momčad Slavena Bilića bila je u posljednje vrijeme u pozitivnom tonusu. U zadnjih pet susreta ostvarili su četiri pobjede i jedan neriješen rezultat, no danas na Hawthornsu prekinut je taj niz, dogodio se poraz protiv Wigana. Budući da je u prvom susretu dana Leeds slavio u gostima kod Hull Cityja Baggiesi su ozbiljno kompromitirali prvo mjesto na tablici, sada imaju samo jedan bod prednosti.

Krenuo je West Bromwich Albion dobro u susret, imali su posjed lopte i konstantno stvarali pritisak prema gostujućim vratima, ali pritisak koji nije kreirao niti jednu ozbiljniju prijetnju. Wigan se pametno branio jednom pokretljivom zonskom obranom za koju Baggiesi nikako nisu mogli pronaći rješenje. Prema naprijed bili su strpljivi i upravo su oni bili ti koji su prvi opasnije zaprijetili. U 20. minuti sjajno je glavom pucao Gavin Massey, no njegov udarac završio je na prečki.

Frustrirajuće su djelovali domaći sve do kraja prvog poluvremena, nikako nisu pronalazili rješenje i što je više susret odmicao to je više rasla nervoza u njihovim redovima, a to nikada nije dobro, bez obzira tko stoji na suprotnoj strani. Svi na stadionu bili su svjesni kako kvalitetno West Bromwich Albion zna i može odigrati, ali nikako njihovi ljubimci da to pokažu na terenu.

I onda je stigla kazna za frustracije i sterilnu igru u posljednjoj trećini. Igrala se 73. minuta, domaća momčad nije u nekoliko pokušaja uspjela očistiti loptu nakon ubačaja iz kuta koja naposljetku dolazi do Sama Morsyja koji ju iz poluvoleja posprema u mrežu. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i gosti su ponijeli kući tri velika boda s kojima su pobjegli iz zone ispadanja.

Filip Krovinović odigrao je cijeli susret za West Bromwich Albion u skladu s prezentacijom cijele momčadi, nimalo impresivno.

Od ostalih hrvatskih igrača u Championshipu momčad Birminghama za koju nastupa Ivan Šunjić uzela je bod na gostovanju kod Queens Park Rangersa, a susret je završio rezultatom 2:2. Gosti su prvi stigli do vodstva i to preko Scotta Hogana u 21. minuti, igrača koji je pristigao na posudbu iz gradskog rivala Aston Ville.

Nisu se domaći pokolebali zbog primljenog pogotka, skupili su glave na poluvremenu i s dva brza pogotka stigli su do rezultatskog preokreta. Prvo je u 51. minuti na 1:1 poravnao Marc Pugh, a za potpuni preokret pobrinuo se u 55. minuti Jordan Hugill i izmamio osmijeh na lica domaćim navijačima. Ipak posljednju riječ imao je u 81. minuti ponovno Hogan koji je svojim drugim pogotkom na susretu osigurao bod. Šunjić je odigrao cijeli susret za goste.

Stoke City je odlično ušao u susret i već nakon devet minuta poveli su s 1:0. Sam Vokes dobro je pratio akciju i nakon što je udarac Tommyja Smitha prema vratima kratko odbijen odlično se snašao i pospremio otpadak u mrežu. Trudio se Luton Town da sustigne rezultatski zaostatak, zatresli su mrežu, ali pogodak im je poništen zbog zaleđa. No u prvoj minuti sudačke nadoknade susreta nije bilo nikakvih zamjerki kada je nakon dosuđenog jedanaesterca James Chester poentirao s bijele točke za bod. Simon Sluga odradio je svih 90 minuta na vratima Lutona.