Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Vedran Đurak (Sisak)
Ivan Mamut 70'
Inter-Zaprešić

Rijeka bez problema protiv Intera, Zaprešićani u sve težoj situaciji

Mihaela Bradovski • utorak, 03.03.2020.

Rijeka je prema očekivanjima upisala visoku pobjedu protiv Intera na Rujevici. Riječani su slavili s 4:1 u susretu u kojem se osjetila razlika u kvaliteti. Ovaj poraz stavio je Inter u još težu situaciju...

Josip Mitrović
46'
18
Komnen Andrić
57'
11
Ivan Mamut
66'
Željko Petrović

Nikakvog iznenađenja nije bilo na Rujevici, Rijeka je odradila dobar posao i rutinski je slavila protiv Intera s 4:1. Domaćin je znatno bolja i stabilnija momčad od Zaprešićana koji su u grčevitoj borbi za opstanak. Malo toga ide im u prilog, imaju i dosta problema s izostancima pa je tako Željko Petrović uz rezervnog vratara na klupi imao samo trojicu igrača.

Od početka susreta domaćin je bio bolji protivnik i već u devetoj minuti stigao je do vodstva. Raspopović je odlično ubacio, a Antonio Čolak glavom je poslao loptu u mrežu.

Domaćin je potpuno dominirao, a u 25. minuti lopta je ponovno završila iza leđa Freliha. Nakon kornera tamo ju je poslao Lepinjica, ali VAR je presudio da je veznjak Rijeke igrao rukom.

Lepinjici niti VAR nije poništio pogodak u 41. minuti. Ovaj put nije bilo nikakve dvojbe, još jednom nakon ubačaja iz kornera Lepinjica je najviši u skoku i pogađa mrežu te zabija za 2:0.

Na odmor se otišlo s vodstvom Rijeke 2:0, a odmah na startu drugog dijela mogao je pasti i treći pogodak, ali Raspopovićev dobar pokušaj zaustavila je vratnica.

U 59. minuti još jednom je VAR u prvom planu. Lijepa akcija domaćina, Gorgon je odlično prebacio loptu za Čolaka koji zabija još jednom, međutim Gorgon je bio u zaleđu i pogodak nije priznat.

Nije se ipak dugo čekalo na novi pogodak. Prethodila mu je vratnica koju je stresao Čolak, a u 65. minuti nakon novog ubačaja iz drugog plana dolazi Nino Galović i podiže na 3:0.

Intera nije bilo nigdje sve do 69. minute kada prvi put dolazi u priliku nakon što je Mitrović odlično proigrao Mamuta, a on smanjuje na 3:1. Postignuti pogodak malo je trznuo goste, ali nije bilo neke posebne prijetnje za Pandura.

Zato je ipak pao još jedan gol na drugoj strani, Robert Murić na rubu kaznenog prostora poigravao se s braničima i onda preciznim udarcem pogodio suprotni kut za konačnih 4:1.

Važna pobjeda Riječana u borbi za drugo mjesto, a Inter očekuje jako težak ostatak sezone.