Simon izgubio u Tel Avivu, Tomić i Barcelona do pobjede u Berlinu

Matej Kačan • četvrtak, 05.03.2020.

U srijedu su odigrana četiri susreta košarkaške Eurolige, a na dva terena su nastupili i hrvatski košarkaši i to s polovičnim uspjehom...

Do teško izborene pobjede došli su košarkaši Barcelone na gostovanju u Berlinu. U susretu punom amplituda je Alba uraganskom drugom dionicom pretvorila minus devet u plus osam da bi u trećoj Barcelona opet okrenula i vratila u egal. Na kraju je sve završilo s 88:84 za Barcelonu koja se nastavlja boriti za najviša mjesta.

17 je kod pobjednika upisao Alex Abrines, dok je poen manje ubacio Malcolm Delaney. Ante Tomić je za 20 minuta na parketu postigao pet poena (2/5 iz igre, 1/2 bacanja) uz pet skokova. Krešimir Nikić nije igrao kod domaćina.

Individualno bolju partiju od Tomića je odigrao Krunoslav Simon, ali njegov Efes nije uspio pobijediti. Jedna od rijetkih ekipa koja se može pohvaliti slavljem nad vodećom ekipom je Maccabi koji je slavio sa 77:75 i to slobodnim bacanjima Scottieja Wilbekina devet sekundi prije kraja.

Wilbekin je ubacio 21 kod pobjednika, a s 15 poena ga je pratio Othello Hunter. Najbolji strijelci gostiju bili su Simon i Vasilije Micić s po 14 poena. Simon je šutirao 3/4 za dva, 2/4 za tri i 2/2 s linije bacanja za 30 minuta na parketu.

U jednoj čvrstoj utakmici u Istanbulu je Fenerbahče svladao Crvenu zvezdu sa 66:63 i to nakon što se u posljednje tri minute ušlo sa 63:62 za goste. Ubacio je tad dva bacanja Jan Vesely, a konačan rezultat je postavio bivši igrač gostiju Nikola Kalinić 40 sekundi prije kraja. Imala je Zvezda priliku za produžetak, ali je tricu promašio Stratos Perperoglou.

Kalinić je s 10 poena bio jedini dvoznamenkast kod Fenerbahčea, dok su kod Zvezde po 14 ubacili Punter i Lorenzo Brown.

U posljednji susret dana je Bayern kod kuće bolje ušao u susret, ali je nakon prvih 10 minuta sve ostalo pripalo gostujućoj Baskoniji koja je na kraju i slavila sa sigurnih 80:71. Prvo ime gostiju bio je Michael Eric sa 16 poena, dok je 13 dodao Zoran Dragić. 18 je kod Bayerna upisao Greg Monroe.