HT Prva liga, 26. kolo, 07.03.2020, 17:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1715

Mihaela Bradovski • subota, 07.03.2020.

Toplakov Varaždin nije uspio iznenaditi u Gradskom vrtu i uzeti tri velika boda u borbi za opstanak. Upisao je poraz 2:0 čime su Osječani prekinuli negativnu seriju od tri utakmice bez pobjede...

Našli su se Osječani pod velikim pritiskom nakon poraza u Puli i sve glasnije spominjalo se hoće li Ivica Kulešević ostati na klupi ili mu slijedi smjena. Predsjednik Mišković stao je iza trenera, ali to obično bude privremeno stoga je i Kulešević znao kako mu je ovo jako bitna utakmica i iz tog razloga.

U konačnici Osijek je odigrao jednu od boljih utakmica u nastavku sezone, možda i najbolju, te je slavio s 2:0. Moglo je biti i više, ali vratar Nevistić s nekoliko dobrih obrana spriječio je još teži poraz.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje Osječani nisu realizirali, pogodak je stigao u 25. minuti. Bočkaj je izveo korner, ali taj prvi ubačaj je odbijen, lopta ponovno dolazi do Bočkaja koji je vraća gotovo na isto mjesto gdje ovaj put Danijel Lončar koristi loš izlazak Nevistića i glavom šalje loptu u mrežu.

Dvije minute kasnije već je 2:0. Sjajan posao napravio je Talys koji je pred svojim kaznenim prostorom osvojio loptu, pretrčao cijeli teren i onda poslužio u kaznenom prostoru Marića koji lakoćom zabija.

Neposredno prije odlaska na odmor kazneni udarac za Osječane. Špičić je u 16 metara skrivio kazneni udarac prekršajem nad Marićem, upravo Marić izveo je penal, ali pogađa vratnicu. Lopta se odbija do Grezde koji je šalje u mrežu, međutim na asistenciju VAR-a pogodak je poništen jer je Grezda prerano utrčao u 16 metara.

U drugom poluvremenu Osječani su bili bliži pogotku i propustili su još niz prilika, ali rezultat se više nije mijenjao i ostalo je 2:0 za Osijek.