Premiership, 29. kolo, 08.03.2020, 15:00 h
Chelsea
Chelsea 4:0 Everton
Everton

Chelsea bez ozlijeđenog Kovačića ekspresno slomio Everton, Liga prvaka sve bliže

Dario Dodić • nedjelja, 08.03.2020.

Nogometaši Chelseaja pobjedom su zaključili uspješan tjedan. Na Stamford Bridgeu su u sklopu 29. kola Premiershipa s 4:0 porazili Everton...

Povratak Carla Ancelottija na 'mjesto zločina', u goste kod Chelseaja, nije bio uspješan. Njegova sadašnja momčad, Everton, teško je poražena od njegove bivše momčadi. Chelsea je dominirao od prve do zadnje minute i posve zasluženo osvojio važna tri boda, momčad Franka Lamparda sve je bliže Ligi prvaka iduće sezone.

Lampard nije mogao u sredini terena računati na kartoniranog Jorginha i ozlijeđenog Matea Kovačića, ali nije to bio problem za engleskog stručnjaka. Bazen mladića u Chelseaju je ogroman, a Lampard s veseljem poseže u njega, danas je od prve minute priliku dobio mladi Billy Gilmour.

Mlada nada Chelseaja prvi je put započela susret od prve minute, Gilmour je odigrao odlično i posve opravdao status zvijezde u dolasku. Tražio je loptu, aktivno sudjelovao u igri i susret završio s čak 74 kompletirana dodavanja, najviše od svih igrača na terenu.

Uoči današnjeg ogleda Everton na posljednja 24 gostovanja kod Chelseaja u Premiershipu nije pobijedio, a da Ancelottijeve trupe slično čeka i u ovom susretu domaći su im igrači vrlo brzo dali do znanja. Prvo upozorenje ispalili su Lampardovi momci već u sedmoj minuti. Bila je to sjajna akcija domaćih, Willian u konačnici proigrava Mounta, koji krasno puca iz voleja, još bolje brani Pickford.

Sedam minuta kasnije Chelsea je poveo. Dugo su kombinirali domaći, na kraju Pedro na rubu kaznenog prostora proigrava Mounta, ovaj se okreće i prizemnim udarcem šalje loptu u bliži kut Evertonovog gola.

Još sedam minuta trebalo je Chelseaju za novi pogodak. Ponovno su lijepo kombinirali domaći, Gilmour gura na Girouda, ovaj iz prve na Barkleyja, koji, ponovno iz prve, gura krasno loptu u prostor na Pedra. Bio je to lak posao za Pedra, Chelsea je udvostručio vodstvo.

U prve 22 minute susreta Pedro je sudjelovao u jednako golova (2) kao u prethodna 22 nastupa u Premiershipu zajedno.

Tek jednu pravu prigodu imali su gosti u prvom poluvremenu. Sjajno je Richarlison 'zakuhao' za Calvert-Lewina, koji izbija pred Kepu i vrlo lošim udarcem šalje loptu kraj gola.

U nastavku ista priča, Chelsea odmah Evertonu daje do znanja da se ništa neće promijeniti. Igrala se 51. minuta, Barkley dodaje još jednu asistenciju na svoj konto, Willian silovito i precizno s 20-ak metara pogađa donji lijevi kut Evertonovog gola za 3:0.

Niti tu nisu stali domaći, samo tri minute kasnije u strijelce se upisuje i Giroud. Ovog je puta Willian bio u ulozi asistenta, ubacio je s lijeve strane, a Francuz u padu pospremio loptu za konačnih 4:0.