Musa junak Slavije u praškom derbiju, zabio za remi u nadoknadi

Matej Kačan • nedjelja, 08.03.2020.

Veliki praški rivali, momčadi Slavije i Sparte su u 24. kolu češke 1. Lige odigrali 1:1 u gradskom dvoboju, a pogodak za remi je u nadoknadi postigao Petar Musa...

Mladi Petar Musa igra sjajno od dolaska u vodeću momčad češke 1. Lige, prašku Slaviju. Nakon sedam pogodaka za Slovan Liberec u ovosezonsko prvenstvu, Musa je postigao svoj drugi za Slaviju, a ovaj je bio boda vrijedan u praškom derbiju.

Iako je Sparta tek osma na ljestvici te već tjednima ne zna za pobjedu, derbiji su takva vrsta utakmica da je uvijek sve na nož pa je u gostima kod vodeće Slavije imala vodstvo sve do sudačke nadoknade.

Slavia je primila tek osam pogodaka ove sezone, a osmog joj je zabio Tetteh za vodstvo Sparte u 80. minuti nakon čvrstog susreta u kojem je Slavia dominirala, ali nije mogla zabiti gol. Zadovoljština za domaće navijače stigla je u trećoj minuti nadoknade kad je Musa ugurao loptu u gol za remi.

Slavia je usprkos porazu i remiju u zadnje dvije utakmice i dalje uvjerljivo prva s osam bodova ispred Plzena.