Menalo s dva gola i asistencijom odveo Olimpiju do pobjede u Sežani

Mihaela Bradovski • subota, 06.06.2020.

Ljubljanska Olimpija ušla je u nastavak sezone pobjedom u gostima u Sežani kod Tabora s 3:0. Dvostruki strijelac za goste bio je Dinamov igrač na posudbi u Olimpiji Luka Menalo...

Lider slovenskog prvenstva ljubljanska Olimpija u nastavak sezone ulazi s pobjedom. Ljubljančani su gostovali kod Tabora u Sežani i odnijeli pobjedu 3:0.

Rezultat može zavarati, nije Olimpija baš toliko bila bolja, no jednostavno je znala iskoristiti malobrojne prilike.

Provela je iz kaznenog udarca koji je izazvao dosta povika s tribina i protesta domaćih igrača, no to nije omelo Luku Menala da mirno zabije za 1:0.

U 64. minuti dodao je loptu uza 17-godišnjeg Enrika Ostrca koji fantastičnim udarcem s više od 20 metara zabija za 2:0.

Menalo je u 86. minuti postavio konačnih 3:0 iskoristivši pogrešku domaćina, oteo je loptu na 25 metara, ušao u kazneni prostor i lako zabio.

Kod gostiju Menalo i Ante Vukušić odradili su cijelu utakmicu. Kod domaćina David Šugić branio je svih 90 minuta, a punu minutažu odradili su i Antonio Azinović i Mario Zebić, Mario Babić igrao je do 75. minute, a Dominik Mihaljević ušao je u 79. minuti. Istrin Litavac na posudbi Karolis Laukžemis igrao je od 71. minute.