HT Prva liga, 28. kolo, 11.06.2020, 21:05 h, Aldo Drosina
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Mijo Caktaš 6'
Hajduk

Kiks Duke na početku susreta pomogao Hajduku na putu do treće gostujuće pobjede

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.06.2020.

Hajduk odnosi sva tri boda s gostovanja u Puli. Ove sezone jako teško dolazi do bodova u gostima, bilo je i dobrih i loših stvari i u ovom susretu, a u borbi za drugo mjesto s Rijekom, Igor Tudor gledat će prvenstveno na rezultat...

Dinamičnu i dobru utakmicu u Puli odigrali su Istra 1961 i Hajduk. Puno trke i borbenosti na obje strane, a ono što se može zamjeriti igračima obje momčadi je ipak više netočnih dodavanja nego što bi to bilo prihvatljivo.

Hajduk je u prošlom kolu na Poljudu teškom mukom probio Interov bunker i slavio s 2:1, a s druge strane Istra 1961 poražena je od Rijeke s 3:1 iako su se na kraju svi slagali kako je rezultat bio nepravedan i previsok.

U Ouli je Hajduk vrlo brzo darivan i prihvatio je poklon. Već u šestoj minuti Juranović ubacuje s desne strane, a Duka potpuno krivo procjenjuje let lopte i ispada iz igre, ona dolazi do Jaira koji je prebacuje na drugu vratnicu gdje je Caktaš lagano prosljeđuje u mrežu.

Iako su domaćini izgledali dosta opasno u otvaranju i prolasku prema golu Hajduka, tek u 28. minuti ozbiljno su zaprijetili. Nakon kornera glavom je pucao aktivni Guzina, međutim debitant Čuić izbija s gol linije. U nastavku akcije još jednom je proigran Guzina, ali ovaj put Posavec sjajno brani.

Hajduk je do odlaska na odmor najbolju priliku imao kada je dosuđen slobodni udarac na 17 metara, ali Caktaš je pucao dosta neprecizno.

I u nastavak susreta ušlo se uz slobodni udarac u idealnoj poziciji za Hajduk. U 48. minuti Blagojević je srupio Hamzu na 16 metara, a Caktaš plasiranim udarcem ne prebacuje Lončara.

Iako se igralo borbeno i susret nije bio dosadan, nedostajalo je prilika sve do zadnjih 15 minuta.

U 77. minuti Grujević nije bio precizan iz slobodnog udarca s 20 metara da bi niti minutu kasnije Guzine pobjegao obrani i onda iskosa pokušao lobovati Posavca, no lopta sjeda na gredu.

Istra je zaigrala nešto otvorenije, ali niti Hajduk se nije povukao. Imao je sjajnu priliku u 81. minuti Dolček kojeg je proigrao Juranović, ali mladi igrač Hajduka nije dobro zahvatio loptu u stopostotnoj situaciji.

Do kraja je bilo vatre pred golom Istre, domaćin nije uspio stvoriti takvo što pred golom Hajduka, a Splićani su zadržali vodstvo i slavili s 1:0.