HT Prva liga, 29. kolo, 16.06.2020, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Vedran Đurak (Sisak)
2:0(2:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Istra 1961 zabetonirala Inter za dno ljestvice, gosti u sve većim problemima

Branimir Korać • utorak, 16.06.2020.

Istra 1961 upisala je pobjedu u 29. kolu HT Prve lige. Ugostila je Inter i u izravnom dvoboju protiv konkurenta u borbi za opstanak slavila je 2:0...

Sacha Boris Roger Marasović
46'
32
Mihael Benčić
61'
17
Oussama Zamouri
61'
34
Mateo Plehan
88'
33
Borna Bilobrk
90'
Tomislav Ivković

Prvi međusobni dvoboj davljenika nakon restarta sezone pokazao je kako je Istra 1961 trenutno u boljem stanju nego Zaprešićani. Inter se u probleme doveo sam kada se razišao sa Samirom Toplakom koji sada radi dobar posao u Varaždinu, a Zaprešićani su od tada u padu i još uvijek se traže.

Istra je pak izgledala dobro i protiv Rijeke i protiv Hajduka, unatoč porazima, dok je Inter bio borben i na rubu iznenađenja u Splitu, ali i vrlo loš kod kuće protiv Gorice.

Ovdje je Istra rano povela. Već u šestoj minuti Blagojević je ubacio iz kornera na prvu vratnicu, obrana gostiju reagirala je loše, možda bolje rečeno nije reagirala, a Bosančić glavom prebacuje loptu u suprotni kut.

Inter je prvi put zaprijetio preko Mamuta u 13. minuti kada se sjajno snašao Duka i obranio taj pokušaj, ujedno i najbolja prilika za goste u prvom dijelu.

Posla je bilo i za suce na VAR-u koji su prvi put bili u akciji u 25. minuti kada je izgledalo da je Lončar igrao rukom, ali snimka je to demantirala i Inter nije dobio kazneni udarac.

Zato je Istra u 33. minuti. Van Bruggen je bio u skoku i vrlo nespretno igrao je rukom, Bebek to nije uočio, ali VAR je i nakon pregleda snimke dosuđen je kazneni udarac. Rutinski ga je realizirao Šime Gržan za 2:0 s kojima se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Istra 1961 lakoćom je održavala razliku i nije dopustila Interu da stvori neke ozbiljnije prilike. Bilo je nešto pokušaja, ali premalo da bi se gosti vratili u utakmicu.

Jedna od takvih prilika stigla je u 83. minuti kada je Zamouri dobio loptu u 16 metara, pokušao je iz voleja, ali nije idealno zahvatio loptu i Duka je to lakoćom pokupio.

U 89. minuti mogla je Istra do trećeg gola, dosuđen je slobodni udarac na 17 metara, izveo ga je Blagojević, ali zatresao gredu. Imali su gosti još jedan neugodan pokušaj u završnici, ali se rezultat nije mijenjao.

Ništa ne ide u prilog Interu, ovdje je izgubio, Varaždin je dobio Hajduka ne Poljudu i Zaprešićani su zabetonirani za dno i kako se čini prvi su kandidati za ispadanje.