Burgos šokirao Real, Valencia do pobjede protiv Zaragoze

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

Drugo kolo završnog turnira Endesa lige je donijelo i veliko iznenađenje jer je San Pablo Burgos s 87:83 svladao Real iz Madrida, dok je Valencia s visokih 89:71 nadvisila Zaragozu...

Nije dugo trajala idila košarkaša Real Madrida na završnom turniru ACB lige. Već u drugom kolu je došao poraz i to vrlo neočekivani od San Pablo Burgosa koji očito misli ozbiljno s dvije pobjede nad Zaragozom i Realom.

Real je krenuo silovito s 12:2, ali je na sljedećih 25 minuta potpuno stao pa je pri kraju treće dionice 65:55 za Burgos. Trgnuli su se igrači kraljevskog kluba u zadnjih 10 minuta pa su izjednačili na 81:81 minutu i pol do kraja, ali je ipak Burgos sa 6:2 završio susret i došao do 87:83 pobjede.

Pobjednike je s 18 poena vodio Ted McFadden, a 13 je dodao Rivero. Kod poraženog velikana je 13 zabio Facundo Campazzo, dok je 12 uz 10 skokova ostvario Walter Tavares.

Vrlo uvjerljivom partijom protiv Andorre je do prve pobjede stigla Gran Canaria. Kanarinci su slavili s 104:88, a posebno su raspoloženi u napadačkom dijelu bili veterani i poznata lica. Tako je Omar Cook zabio 21 poen uz šest trica i 10 dodavanja, dok je iskusni Bourousis dodao 19 poena. Dejan Todorović je kod poraženih zabio 13 poena, dok je Hannah zabio poen više.

Valencia je protiv Zaragoze odigrala dva oprečna poluvremena. Zaragoza je nakon sjajnog prvog dijela vodila 45:35, ali je Valencia sve nadoknadila s 24:10 u trećoj, a onda je uraganskom posljednjom dionicom rezultat podigla na konačnih 89:71 i svoju drugu pobjedu.

Mike Tobey je sa 17 poena i 11 skokova vodio pobjednika, a 12 je dodao Jordan Lloyd. jako dobar je bio i Bojan Dubljević s 11 poena i devet skokova. Zaragoza je napadačke ovlasti podijelila ravnomjerno pa je imala trojicu s po 14 poena.