Atalanta 4:1 Sassuolo
Sassuolo

Atalanta se vratila sa stilom, četiri lopte u mreži Sassuola

Matej Kačan • nedjelja, 21.06.2020.

Svoj zaostali susret 25. kola Serie A je odradila i Atalanta koja je protiv Sassuola ostvarila uvjerljivu 4:1 pobjedu te je učvrstila svoju treću poziciju u ligi...

Tromjesečna pauza zbog koronavirusa očito nije pretjerano smetala Atalanti koja se nogometu vratila u svom Bergamu i to u stilu. Nastavljene su stare navike pa je s 4:1 u golijadi ostvarena uvjerljiva pobjeda protiv Sassuola.

Ako pogledamo konto pogodaka kod obje ekipe, mogli smo očekivati vatromet od utakmice. To smo i dobili jer je Sassuolo bez straha napao domaćina, ali se nakon promašaja brzo ispuhao i Atalanta trese mrežu gostiju čak pet puta, od čega su tri gola vrijedila.

Atalanta - Sassuolo Rezultati uživo

Sve je započeo Djimsiti u 16. minuti. Loptu iz kornera je glavom spustio Caldara, a albanski je nogometaš imao najbržu reakciju u petercu te je jednim dodirom poslao loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije smo svi mislili da je Atalanta udvostručila vodstvo, ali VAR kaže drukčije.

Duvan Zapata je ubacio, a lopta je u letu pogodila Palomina i promijenila smjer. Dočekao ju je Papu Gomez koji je poentirao, ali je sudac na pregledavanju snimke vidio da je lopta Palomina pogodila i u ruku uz lice te, možda i neopravdano, poništava pogodak.

No nije dugo trebalo da Atalanta ipak dođe do 2:0, ovaj put bez kontroverzi. Toliko puta izigran akcija Atalante još je jednom urodila plodom - dijagonala iz sredine na lijevu stranu, spuštanje lopte glavom natrag u sredinu gdje je spreman bio natrčali Zapata koji iz blizine pogađa za udvostručenje vodstva.

Samo pet minuta kasnije Zapata ima priliku za drugi gol, ali glavom pogađa gredu, a u 37. Mario Pašalić trese mrežu, ali je u zaleđu. No odmah u sljedećoj akciji Atalanta ipak dolazi do 3:0 uz pomoć gostujuće obrane.

Opet je Atalanta probila s lijevog krila, opet je poslana povratna lopta u sredinu, ali je na gol crti prije Pašalića do lopte došao Bourabia. No, na nesreću Sassuola, Marokanac je loptu poslao u svoju mrežu i Atalanta na poluvrijeme ide s riješenom situacijom.

Zato je drugo poluvrijeme krenulo jako mirno i nije bilo većih opasnosti po golmane u prvih 20 minuta, a Atalanta je svaku sumnju riješila u 66. minuti. Akteri su opet bili isti, iz indirektnog slobodnog udarca je ubacio Gomez, a u skoku je najvještiji bio Zapata koji zabija svoj drugi, a Atalantin četvrti pogodak.

Nakon toga je malo u centar pozornosti dospio sudac Daniele Chiffi koji je jednom zakašnjelom reakcijom zakuhao malo tenzija. Igrači Sassuola su tražili penal u 71. minuti, a sudac je tek nakon minute išao gledati VAR te je odlučio da prekršaja nema. Iako je odluka išla na ruku njegove ekipe, Gian Piero Gasperini je potpuno poludio, a u situaciji bez gledatelja se sve čuje pa mu je Chiffi pokazao crveni karton i put prema hodnicima u Bergamu.

U 77. sjajnu šansu nakon ubačaja Castagne ima Pašalić, ali hrvatski veznjak nema sreće pa nakon poništenog gola i autogola točno ispred njega gađa glavom malo preko grede. Tek u sudačkoj nadoknadi je Sassuolo dobio zadovoljštinu za svoj hrabri pristup i napadačku igru. Mehdi Bourabia je izveo sjajan slobodnjak s dvadesetak metara pa je nakon autogola zabio i pravi gol za konačnih 4:1.

Tako je Atalanta nastavila sjajan niz koji je započeo i prije pauze te je ostvarila ukupno četvrtu pobjedu i petu u šest susreta te je učvrstila svoju četvrtu poziciju. Nije daleko ni treći Inter koji je zaredao s dva poraza i ima tek šest bodova viška.

Sassuolo je na 12. poziciji gdje je izjednačen s Cagliarijem koji je u slobodnom padu, a pozitivnim rezultatom protiv Intera bi Sassuolo pomogao sebi u borbi na sredini ljestvice, ali bi učinio uslugu i svom današnjem suparniku za kojeg je Pašalić odigrao punu minutažu. Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve domaćina.