Milan razbio Lecce na gostovanju, Rebić zabio treći gol

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.06.2020.

U susretu 27. kola Serie A Milan je svladao Lecce s 4:1 te se vratio na sedmo mjesto, a treći pogodak za Milan je zabio hrvatski napadač Ante Rebić na asistenciju Calhanoglua...

Nakon što je Verona Ivana Jurića pokazala da misli ozbiljno te je pobjedom nad Cagliarijem ugrozila Milan i njegovo sedmo mjesto, Rossoneri su na gostovanju kod fenjeraša Leccea pokazali da misle jednako ozbiljno te su se golijadom vratili na sedmo mjesto uz utakmicu viška.

Od samog starta je Milan krenuo silovito i ozbiljno, sa željom da popravi dojam nakon neuspjeha u Coppa Italia. Tako su redom velike prilike promašivali Bonaventura, Castillejo, Kessie i Theo Hernandez, ali je ipak u 26. Milan stigao do vodstva.

Strijelac je Castillejo iz drugog pokušaja nakon što je brzom i refleksnom reakcijom preusmjerio Calhanogluov nisku ubačaj u mrežu. No Lecce je umalo izjednačio iz prvog pravog pokušaja u 36. minuti, ali se Milanu osmjehnuo VAR.

Zabio je Meccariello, a sudac je nakon VAR sugestije odlučio da je pogodak postignut iz zaleđa iako se na snimci baš i ne vidi jasno. Zbog toga se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom Milana, a u drugom poluvremenu slijedi vatromet.

Lecce je u 54. izjednačio iz penala Mancosua nakon nespretno izvedenog zračnog duela u obrani Milana, ali nije veselje domaćina bilo dugog vijeka. Iz praktički sljedećeg napada je domaći vratar obranio dalekometni udarac, ali se lopta odbija do Bonaventure koji je na pravom mjestu u pravo vrijeme te pogađa za 2:1.

Samo dvije minute su trebale za novi pogodak i povećanje vodstva Milana. Calhanoglu je uzeo jednu loptu na svojoj polovici, a Lecce je ostao previsoko. Zato Turčin šalje dugo dodavanje koje je prije centra prihvatio Ante Rebić, a hrvatski se napadač nezaustavljivo sjurio u trk dug 50-ak metara te je pogodio iz situacije jedan na jedan.

To je Rebiću sedmi pogodak u posljednjih osam prvenstvenih susreta te se na najbolji mogući način iskupio za crveni karton u polufinalu Kupa protiv Juventusa. Nije ni tu stao Milan jer je u 72. već 4:1.

Lijepu dijagonalu je na desnoj strani primio Andrea Conti koji ubacuje na peterac, a tao je glavom spreman natrčali Rafael Leao koji sigurno zabija peti gol na susretu. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa Milan vraća svoje sedmo mjesto, dok je Lecce na 18. mjestu koje donosi ispadanje iz Serie A.

U drugom susretu istog termina Fiorentina nije u Firenci uspjela slomiti posljednju Bresciju iako je imala više od igre i prilika. Brescia je čak i povela iz penala preko Donnarumme u 17. minuti, ali je do poluvremena izjednačio Pezzella.

Možda je domaćin mislio da će slomiti fenjeraša u nastavku, ali su lopte završavale u mreži iz nedozvoljenih pozicija ili su gađale okvir gola. Tako je u 51. poništen pogodak Francku Riberyju, dok je Pezzella u 76. pogodio gredu.

Svojoj momčadi nije olakšao ni Martin Caceres koji je i skrivio penal u 16. minuti, a u 70. je dobio drugi žuti pa je Fiorentina morala hvatati pobjedu s igračem manje. To nije uspjela pa je ostala na 13. mjestu uz treći remi u nizu, dok je Brescia posljednja sa 17 bodova.