Marko Livaja s dva pogotka odveo AEK u finale Kupa

Branimir Korać • srijeda, 24.06.2020.

Drame nije nedostajalo u uzvratnom dvoboju polufinala Kupa, AEK je na gostovanje kod Arisa donio prednost 2:1, a nakon produžetaka otišao je dalje uz oba gola Marka Livaje...

Odlična utakmica u Solunu okončana je u produžecima, a junak AEK-a u borbi za finale bio je Marko Livaja. AEK je u Ateni bio bolji s 2:1, ali Aris je u Solunu u 93. minuti poveo s 2:0, bio na pragu finala, ali u 96. minuti Livaja je spasio AEK i kasnije ga odveo u finale.

Do 57. minute mreže su mirovale, a onda je Daniel Mancini doveo domaćina do vodstva.

U 93. minuti Diguiny je povisio na 2:0, međutim Aris nije izdržao, krenuo je zadnji nalet AEK-a i potpuni povratak.

U 96. minuti Livaja je nakon ubačaja ostao potpuno zaboravljen, pucao je glavom, no vratar je obranio taj pokušaj, ali lopta se odbija ponovno do Livaje koji ovaj put zabija i osigurava AEK-u produžetke.

Tamo je Livaja osigurao finale gostima, dobio je loptu na lijevu stranu kaznenog prostora i precizno pogodio suprotni kut s 11-12 metara.

U završnici susreta bilo je svega, frcali su kartoni na sve strane pa su čak trojica gostujućih igrača zaradila druge žute kartone.