HT Prva liga, 31. kolo, 25.06.2020, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Kruno Šarić (Županja), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Marko Cestarić (Sisak)
Lirim Kastrati 9'
Lokomotiva

Lokomotiva kiksala u Puli, Istra do vrijednog boda s igračem više

Matej Kačan • četvrtak, 25.06.2020.

31. kolo HT Prve lige su u Puli otvorile Istra i Lokomotiva, a domaća je momčad s 1:1 uspjela doći do vrijednog boda u grčevitoj borbi za izbjegavanje ispadanja ili dodatnih kvalifikacija...

Nakon sedam bodova osvojenih u susretima protiv ekipa iz vrha tablice, nogometaši Lokomotive su kiksali odmah na startu lakšeg dijela rasporeda. Istra 1961 nije potonula nakon poraza od Varaždina, već je na svojoj Drosini otkinula bod drugoj momčadi prvenstva uz nekoliko sjajnih prilika i za pobjedu.

Krenulo je odmah jako, kako se i očekuje od ove dvije ekipe koje, iako su različitih pozicija na tablici, oboje vole igrati s loptom i atraktivno. Zagospodarila je Lokomotiva terenom odmah, a već u prvih deset minuta je došlo vodstvo.

I ovaj put je Istru za rani gol kaznila loša reakcija obrane i to je nešto na čemu Ivan Prelec očito mora raditi. Ovaj put je dugu loptu poslao Dominik Kovačić, lopta je preletjela sve iz obrane koja nije reagirala, a iza leđa svima se po običaju našao Lirim Kastrati.

Pogriješio je i Duka u istrčavanju pa Lokomotivin ofenzivac nema težak posao i pogađa za 1:0. Slična priča za Istru kao i obično, igra je dobra, ali se ranim zaostatkom momčad mora otvoriti i to obično ne završi dobro.

No ovaj put je napadanje urodilo plodom prije nove kazne, a ruku je pružila gostujuća obrana. I ovaj put je kobna duga lopta, a nju je poslao Blagojević. Obrana je zaspala, a sam je ostao Gedeon Guzina koji ne propušta gol na pladnju i izjednačuje.

Istra se nakon toga mogla povući i čekati, ali je Lokomotiva griješila i nije mogla razviti bolju priliku do kraja poluvremena. zato je domaćin gotovo došao do potpunog preokreta u smiraj prvog dijela, ali Šime Gržan nije dovoljno miran u situaciji jedan na jedan s Grbićem i Lokomotivin vratar održava izjednačen rezultat na odmoru.

Poprilično mirno je krenulo drugo poluvrijeme, ekipe su uz bljeskove boljih kombinacija uglavnom svele svoje prijetnje na prekide i dalekometne udarce, sve do 72. minute kad dolazi trenutak koji bi mogao i prelomiti susret.

Sergi je iz drugog plana s lijeve strane ušao u sredinu između linija te je krenuo u prodor prema vratima Grbića, a kao posljednji čovjek je na njemu ostao Fran Karačić. Australac je promašio start, a onda se i poslužio rukama.

Prvotno je kažnjen žutim kartonom, ali je sudac Bel nakon provjere VAR snimke ipak pokazao crveni karton desnom bočnom kojem je Goran Tomić namijenio ulogu stopera pa se Lokomotiva našla u problemima s igračem manje i jednim stoperom.

Oslobodilo je to Istru koja je napala, ali je postala i ranjiva na poznatu Lokomotivinu kontru, a u 85. je Grbić po drugi put postao junak Lokomotive. Lončar se našao potpuno sam iskosa na tri metra od vrata gostiju, ali mu Grbić skida zicer.

Nakon neiskorištene prilike je Istra zamalo kažnjena, ali Rakić u skoku iz blizine u 90. minuti puca preko vrata i susret završava s 1:1. Bod je to koji mnogo znači Istri koja se približila na jedan bod od Varaždina koji igra s Interom.

Lokomotiva je ostala druga, ali ju eventualnim pobjedama mogu preskočiti i Osijek i Rijeka, a na 54 boda se s njom može izjednačiti i Hajduk. Istra borbu za ostanak nastavlja kod Slavena, dok će Lokomotiva u lakšem dijelu rasporeda ugostiti Varaždin.