HT Prva liga, 31. kolo, 26.06.2020, 18:55 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
Pape Cherif Ndiaye 79'
Gorica

Rijeka ne zna s Goricom, novi poraz na Rujevici i gubitak važnih bodova

Branimir Korać • petak, 26.06.2020.

Vrlo važan dvoboj za Rijeku u 31. kolu HT Prve lige, ali na kraju ipak pobjeda gostiju. Goričani su tako nastavili niz sjajnih rezultata protiv Rijeke, a ovaj put nanijeli su joj i veliku štetu uzimanjem bodova...

Ako postoji klub u HT Prvoj ligi s kojim Rijeka mrzi igrati, onda je to Gorica. Samo jedna pobjeda upisana je protiv Goričana i to u debiju Gorice u HT Prvoj ligi na Rujevici, a nakon toga si susreti završavali su pobjedom Gorice ili remijem.

I ovdje se vidjelo koliko Gorica ne odgovara Riječanima i koliko imaju problema s njom. Iako su hvalili Goricu, a najavljivali pobjedu i dobar nastup, Riječani su se opet mučili, imali su prilika, ali realizacija je bila loša.

Rijeka je dobro krenula, a Gorica je povela praktički iz svog prvog opasnijeg napada ako se to tako može nazvati. Goričani su imali korner, a u 16 metara Capan je kasnio pa hrvačkim zahvatom na travi bacio Ndiayea i dosuđen je kazneni udarac. Kristijan Lovrić rutinski ga je realizirao.

Do odlaska na odmor Rijeke je očajnički pritiskala i tražila poravnanje, a najbliže mu je došla u dva navrata, prvo kada je Tomečak ubacivao, a skrenuta lopta pogodila vratnicu, a drugi put kada je Čolak pobjegao, obišao i Kahlinu, ali pucao u vanjski dio mreže.

Rijeka je stvorila nekoliko izglednih prilika, ali nisu Goričani bili samo zabetonirani u obranu, prijetili su i oni i to preko Lovrića koji je skupio nekoliko opasnih pokušaja.

U drugom dijelu Rijeka je malo pogubila konce igre, počela se uvlačiti nervoza i izgledala je dosta stihijski, bez nekog jasnog plana. Stvorila je nekoliko prilika, ali do završnice nije mogla do pogotka.

Zato je zabila Gorica i to u 78. minuti kada je Escoval pogriješio i izgubio duel s Ndiayeom koji odnosi loptu i kreće prema Panduru te ga lakoćom svladava.

Riječani su si vratili nadu u 84. minuti kada je Raspopović ubacio s desne strane, potpuno sam ostao je Pires koji dobro prima loptu na desetak metara iskosa i snažnim udarcem šalje je pod gredu za 1:2.

Bio je to znak za novi pritisak, a vrlo blizu pogotku Rijeka je bila kada je u 85. minuti Andrijašević glavom opasno pucao, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

Do kraja susreta nije bilo nekakvih većih uzbuđenja, ostalo je 2:1 i Rijeka je još jednom ostala bez pobjede protiv Gorice.