City do polufinala nakon velike dominacije, De Bruyne zabio na rođendan

Matej Kačan • nedjelja, 28.06.2020.

Iako su izgubili sve šanse za naslov prvaka, igrači Manchester Cityja su maksimalno ozbiljno shvatili četvrtfinale FA Kupa protiv Newcastlea te su velikom dominacijom s 2:0 slavili na gostovanju...

Od ovog tjedna Manchester City više nema nikakve šanse za osvajanje naslova u Premier ligi, ali to ne znači da će Pep Guardiola dopustiti opuštanje u svojim redovima. Ostaje još borba za dva trofeja, a jedan od njih je FA Kup gdje je trebalo proći u polufinale. City je na gostovanju kod Newcastlea posao shvatio ozbiljno te je slavio sa sigurnih 2:0 uz još veću dominaciju.

Posebno je impozantno bilo prvo poluvrijeme gdje je City domaćinu dozvolio tek 20% posjeda uz dva šuta, dok su se na drugoj strani redale prilike. No već akutni problem Građana je realizacija pa vodstva nije bilo do 37. minute i penala za goste.

Napromašivali su se David Silva, Mahrez i Raheem Sterling, a u 37. Fabian Schar odguruje suparničkog igrača na skoku i City ima penal. Udarac je na sebe preuzeo Kevin de Bruyne koji je siguran i zabija na svoj 29. rođendan.

U drugom dijelu je City malo skinuo nogu s gasa te je uspostavljena kakva-takva ravnoteža i mir na terenu, a i u takvom ritmu je gost došao do povećanja vodstva. U 68. je Phil Foden pronašao Sterlinga na rubu šesnaesterca, a ovaj neće promašiti dvije dobre šanse pa odmjerenim udarcem gađa donji kut domaćih vrata za 2:0.

Newcastle United - Manchester City Rezultati uživo

Imao je Foden i sam šansu za pogodak u 76. minuti koji bi vjerojatno bio ljepotica kola. Nanizao je Englez nekoliko braniča sjajnim driblingom te je izbio sam ispred golmana, ali su ga centimetri dijelili od vrata i predivnog pogotka.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa Građani idu među četiri najbolje momčadi u Kupu gdje će se naći četiri velikana. Prije Cityja su svoje mjesto izborili Arsenal, Chelsea i United, a City će igrati protiv Arsenala.