Jagiellonia upisala neugodan poraz u borbi za Europu, Puljićev gol nedovoljan

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.06.2020.

Jagiellonia je u 33. kolu poljskog prvenstva ugostila Lechiju i porazom 2:1 udaljila se od europskih pozicija. Strijelac jedinog pogotka za domaćina bio je Jakov Puljić...

Vrlo važan dvoboj za Jagielloniju u borbi za europske pozicije. U goste joj je došla Lechia koja je potvrdila odličnu formu i svladala ju je s 2:1.

Ova pobjeda odvojila je Lechiju od Jagiellonije i na ljestvici, sada su četiri boda razlike, a momčad iz Gdanska ako čak i ne uspije kroz prvenstvo izboriti Europu, ima šansu i u Kupu gdje je došla do polufinala.

Domaćin je vodio na poluvremenu 1:0 zahvaljujući golu Jakova Puljića iz sudačke nadoknade prvog dijela. Španjolac Jesus Imaz ubacio je loptu pred vrata gostiju, a Puljić je glavom lijepo pogodio s peterca u bliži kut.

U nastavku je koban za domaćina bio bivši igrač Gorice Lukasz Zwolinski koji je s dva gola donio preokret. Prvo je u 48. minuti lijepo poentirao u kontranapadu iz voleja u padu da bi u 75. minuti pobjegao obrani domaćina i zabio za konačnih 2:1.

Puljić, Zoran Arsenić i Ivan Runje odigrali su cijelu utakmicu.