Premiership, 32. kolo, 29.06.2020, 21:00 h
Crystal Palace 0:1 Burnley
Burnley

Burnley u gostima svladao Palace i preskočio Arsenal i Sheffield

Matej Kačan • ponedjeljak, 29.06.2020.

32. kolo Premier lige nastavljeno je susretom Crystal Palacea i Burnleyja, a gosti su minimalnom pobjedom pobjegli smo današnjem suparniku na tri boda prednosti te su preskočili Arsenal i Sheffield...

Novo kolo engleske Premier lige nastavljeno je susretom sredine tablice gdje su se sukobila dva poprilično podjednaka suparnika koji su i prije susreta bili na istom broju bodova. Na kraju je Burnley upisao drugu pobjedu u nizu te je Palace osudio na drugi poraz zaredom.

Crystal Palace - Burnley Rezultati uživo

Ulog susreta je bio vrlo velik jer se pobjednik može uključiti u borbu za Europu s Tottenhamom, Unitedom, Sheffieldom i Arsenalom, a to će na kraju napraviti Burnley koji je preskočio Sheffield i Arsenal. Štoviše, Sheffield i Tottenham imaju međusobni susret pa će Burnley profitirati i od toga.

Možda rezultat nije realan i Palace je zaslužio bod, pogotovo nakon drugog dijela u kojem je domaćin bio dosta konkretniji. U prvom dijelu smo imali samo šansu Dwighta McNeila koji je u 19. minuti pucao malo preko gola, ali je njegova momčad ipak došla do vodstva, i to 40 minuta kasnije.

Igrala se 62. minuta kad je Ashley Westwood ubacio iz slobodnog udarca, a Ben Mee se vinuo u zrak oko točke penala te je glavom poentirao za 1:0 u gostujuću korist. Nije Palace došao do pogotka u još pola sata igre, a najbliže je došao kad je Van Aanholt u prvoj minuti nadoknade iz blizine pucao iz odbijanca, ali je Nick Pope spreman i brani.

Palace je ovim porazom ostao na 42 boda, a pobjedom ga može preskočiti i Everton koji igra protiv Leicestera.