HT Prva liga, 32. kolo, 30.06.2020, 21:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Marko Stolnik (Varaždin)
Marin Jakoliš 45'+2'
Hajduk

Vanjski protivnici Hajduka opasni kao i unutarnji, Gorica iskažnjavala Bijele

Matej Kačan • utorak, 30.06.2020.

U trećem susretu 32. kola HT Prve lige Gorica je na svom stadionu svladala Hajduk s 3:1. Bijeli tako zaostaju tri boda za Lokomotivom koja će sigurno kao druga dočekati 33. kolo...

Gomilaju se problemi za Igora Tudora. Uz borbu s "unutarnjim neprijateljima", Hajduk ne igra dobro pa ga pobjeđuju i oni vanjski kao što je večeras napravila Gorica. Hajduk bez pet prvotimaca nije imao prave šanse u Velikoj Gorici i domaćin s 3:1 dolazi do nove velike pobjede. Nije pomogla ni promjena sustava igre i povratak Hajduka na igru s četiri igrača u obrani.

Utakmica je počela dosta izjednačeno s mnogo borbe na sredini terena gdje je ipak bilo jasno da Anthony Kalik i Joey Suk imaju fizičku prednost u duelima protiv veznjaka Hajduka. Tako je Gorica osvajala lopte i lako ulazila u opasne zone, a već u jednom od prvih uzbuđenja je pao gol.

U gužvi ispred vrata Hajduka je u 18. minuti Čabraja pronašao Suka, a ovaj puca, no sjajno brani Posavec. No lopta se odbija do Cherifa Ndiayea koji pronalazi Jiloana Hamada, a ovaj s udaljenosti penala lako gađa za vodstvo.

Hajduk se u tim trenucima nije mogao nositi s Goricom pa u 22. samo Posavec i sreća spašavaju Hajduk nakon nove lijepe akcije koju je pokušao završiti Hamad iz situacije jedan na jedan. U 24. po prvi put ozbiljno prijeti Hajduk, Jradi je prošao s desne strane i poslao povratnu, a na rubu peterca Jakoliš pruža lijevu nogu, no puca točno u Kahlinu.

Nakon pola sata igre opet pritisak Gorice, prijeti Lovrić, a onda i Jovičić iz kornera, ali s crte čisti Eduok. No korner desetak minuta kasnije je bio koban za Bijele koji očito imaju problema s branjenjem prekida.

Opet je ubačaj išao na Jovičića, ali ovaj sad ne puca, već prebacuje na Suka koji ima vremena primiti loptu prsima i pogoditi Posavčeva vrata pokraj promatrača u obrani Hajduka. Činilo se da će se na poluvrijeme s 2:0, ali je u nadoknadi Hajduk smanjio, a opet u akciji sudjeluje Jovičić.

Njemu je Jakoliš ukrao jednu loptu te se sam sjurio na vrata Kahline. Ovaj je istrčao, ali Jakoliš mirno šalje loptu kroz noge i u mrežu za 2:1 na poluvremenu. I umjesto da Hajduk to iskoristi u drugom dijelu za izjednačenje ili preokret, dogodilo se suprotno.

Hajduk je šokiran već u 53. kada Kalik krade loptu Jradiju i upošljava Ndiayea koji koristi šansu i zabija drugi susret u nizu nakon Rijeke. Gorica se tada povlači i svjesno pušta inicijativu Hajduku koji ima nešto pokušaja, ali jalovih i iz daljine.

Najzanimljivija situacija u narednih 30 minuta se događa u 77. kad lopta u ruku pogađa Ismajlija, ali VAR ne kažnjava goste penalom. Tudor je mijenjao, uveo neke mlade i svježe igrače te je pritisnuo, ali premalo i prekasno. Bilo je udaraca, ali ništa što bi se nazvalo pravom prilikom i Gorica skida novi veliki skalp.

Hajduk ovim porazom ostaje teći s tri boda zaostatka za Lokomotivom, a na ljestvici će ga preskočiti i pobjednik dvoboja Osijek-Rijeka. Gorica je šesta sa šest bodova zaostatka za Rijekom i sigurno će navijati za Osijek u Gradskom vrtu.