Neugodan poraz Bournemoutha, Arsenal pregazio fenjeraša

Branimir Korać • srijeda, 01.07.2020.

U još tri susreta engleskog Premiershipa viđeno je čak 12 pogodaka. Po četiri su postigli Newcastle i Arsenal...

Bournemouthova borba za opstanak se nastavlja. Novi udarac uslijedio je upravo na njegovom stadionu gdje je ugostio neopterećeni Newcastle i upisao ružan poraz 4:1.

Iako Newcastle nije imao nikakav imperativ, nema namjeru do kraja sezone prosipati bodove što je i ovdje pokazao. Upisao je visoku pobjedu i samo nastavio s dobrim rezultatima.

Poveo je već u petoj minuti kada griješi domaća obrana, a Dwight Gayle koristi poklon i zabija da bi u 30. minuti Sean Longstaff povisio na 2:0.

Longstaff je ubrzo bog ozljede mora napustiti igru, a zamijenio ga je Miguel Almiron koji je bio strijelac trećeg gola. Još jedan igrač koji je ušao s klupe, Valentino Lazaro podiže na 4:0 da bi domaćin u sudačkoj nadoknadi preko Dana Goslinga samo smanjio na konačnih 4:1.

Uvjerljiv je bio i Arsenal koji je slavio s visokih 4:0 protiv Norwicha. Norwich ostaje zabetoniran za dno ljestvice, a Arsenal zadržava nadu u borbi za Europu.

Ovdje je na odmoru vodio 2:0 golovima Pierre-Emericka Aubameyanga i Granita Xhake, a dio zasluga za to nosi i Tim Krul koji je prvo izgubio loptu u svojih 16 metara što je Auba iskoristio, a zatim je primio gol kroz noge u prvi kut.

U drugom dijelu Arsenal dovršava posao, Aubameyang nakon još jednog poklona obrane te Cedric Soares u debiju u dresu Arsenala.

Leicester je dosta pao i nikako proigrati u nastavku sezone. Poraz je upisao u gostima kod Evertona koji odrađuje posao u završnici sezone.

Možda su gosti zaslužili nešto više, nisu igrali toliko loše, međutim domaćin je svoje prilike realizirao za razliku od Leicestera.

Richarlison i Gylfi Sigurdsson odveli su Everton do 2:0 već u prvih 15 minuta te je Kelechi Iheanacho samo smanjio na konačnih 2:1.