Premiership, 33. kolo, 04.07.2020, 18:30 h
Wolverhampton 0:2 Arsenal
Arsenal

Arsenal odigrao za sebe i Manchester United i slavio na gostovanju kod Wolvesa

Matej Kačan • subota, 04.07.2020.

Veliku pobjedu u sklopu 33. kola Premier lige je na gostovanju kod Wolverhamptona upisao Arsenal koji se s 2:0 potpuno uključio u gustu utrku za europska mjesta sljedeće sezone...

Svakom nizu jednom dođe kraj, pa tako i onom Wolvesa nakon korona pauze. Wolverhampton je po povratku nogometa zaredao s tri pobjede, ali je u najgorem trenutku naletio na Arsenal koji je krenuo u svoj niz te je upisao svoju treću pobjedu zaredom. Po pogodak u svakom poluvremenu bili su dosta za sigurnu 2:0 pobjedu Topnika.

U prvom je dijelu Arsenal dominirao posjedom, a Wolvesi su iz tranzicije više puta došli do udaraca. No sve tri ozbiljnije šanse u prvom dijelu su se dogodile pred golom domaćina pa je Arsenal iz tri šuta sva tri imao u okvir, a jedan je i završio u golu.

Nakon mirnih 25 minuta je prvu ozbiljnu situaciju imao Pierre-Emerick Aubameyang koji je u šesnaestercu došao do odbijanca, ali Rui Patricio brani i čuva svoju mrežu. Isto je Portugalac učinio i u 35. kad je dobro pokušao Edward Nketiah, ali u 43. nije imao šanse.

Ubačaj s lijeve strane se odbio od bloka domaćina te je lopta malo promijenila smjer i visinu, a na 13 metara ju je na voleju dočekao Bukayo Saka koji iz prve sjajno lijevom gađa tik uz stativu i Patricio je nemoćan, a Arsenal ima veliko i važno vodstvo na poluvremenu.

Kako je bilo i očekivano, Wolvesi su u drugo poluvrijeme krenuli dosta oštrije i s više inicijative pa u prvih dvadesetak minuta drugog dijela ostavljaju Arsenal bez udarca i ozbiljne akcije. Dobru šansu u tim trenucima propušta Adama Traore koji je pucao tik preko grede, a nakon toga počinje lagano ispuhivanje Wolvesa.

Wolverhampton - Arsenal Rezultati uživo

Arsenal je opet preuzeo konce igre te je uspio iskontrolirati susret, a kazna za jalovost domaćina je stigla u 86. u vidu Alexandrea Lacazettea. Samo tri minute nakon što je ušao, Francuz je na sedam metara primio dodavanje nakon sjajnog driblinga Willocka koji je probio desnu stranu.

Lacazette je jednim potezom izbacio svog čuvara te je silovito pogodio bliži kut za 2:0 i prevažna tri boda za Arsenal. Topnici su se s ova tri boda približili na tri boda zaostatka za svojim današnjim protivnikom, a slave i navijači Leicestera i Uniteda kojima jw Wolverhampton puhao za vratom.

U toj borbi je još Sheffield koji će u nedjelju igrati s Burnleyjem, dok bi Chelsea trebao imati teoretski lakši posao s Watfordom.