Druga momčad Dinama u prijateljskoj utakmici svladala Marsoniju

gnkdinamo.hr, Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.07.2020.

Druga momčad Dinama odradila je prijateljsku utakmicu protiv sudionika kvalifikacija za Drugu HNL, Marsonije, te je upisala pobjedu 3:1...

U svom drugom nastupu nakon pauze uvjetovane pandemijom, nogometaši Dinama II na pomoćnom su igralištu maksimirskoga stadiona svladali Marsoniju iz Slavonskog Broda s 3:1. Dvoboj je Brođanima poslužio kao svojevrsni lakmus papir uoči skorašnjih okršaja protiv sinjskoga Junaka u dvjema kvalifikacijskim utakmicama za ulazak u Drugu HNL.

Brođani su se dobro držali, uspjeli se “vratiti u igru” nakon ranoga Dinamova vodstva. Plavi su u samoj završnici zabili dva brzopotezna pogotka i tako dohvatili rezultatski uvjerljivu pobjedu. Zanimljivo je da su s ove utakmice izostala obojica glavnih trenera. I Dinamov Goce Sedloski i Marsonijin Braslav Ostojić propustili su dvoboj zbog preventivnih epidemioloških mjera. Plave su s klupe vodili Domagoj Kosić i Kristijan Polovanec, a goste Damir Ruhek.

Dinamo je poveo u petoj minuti nakon što je Niko Janković silovitim udarcem s lijeve strane uzdrmao gredu, lopta se odbila pred samu gol-crtu, pritom je natrčao mladi maksimirski desnokrilni napadač Vinko Rozić i poslao je u mrežu. Edin Julardžija ubrzo je potom efektnom loptom u prostor proigrao Rozića koji je s desne strane pokušao lobom, ali je lopta ipak preletjela vrata.

Brođani su izjednačenje “najavili” u 36. minuti kad je Matej Sivrić pogodio gredu. Samo dvije minute kasnije upravo je Sivrić ubacivanjem iz auta proigrao kapetana Hrvoja Mišića koji je preciznim udarcem s desne strane zanjihao mrežu. Na samome izmaku prvoga dijela mladi Dinamov lijevi branič Roko Jurišić projurio je lijevom stranom, proigrao Dinu Kapitanovića, ali gostujući je vratar Ajdin Memović uspio amortizirati loptu.

Plavi su do pobjede došli u samoj završnici dvama pogocima u razmaku od tri minute. Prvo je Ivica Vidović s ruba kaznenoga prostora u 84. minuti lijevom nogom precizno plasirao loptu u rašlje da bi Ivan Šaranić, nakon ubačaja s lijeve strane tri minute kasnije, dočekao loptu pred samom gol-crtom i zakucao ju u mrežu za konačnih 3:1.

Zagreb, 4. srpnja

Trening utakmica

Dinamo II – Marsonia 3:1

Stadion Maksimir, pomoćno igralište

Dinamo II; prvo poluvrijeme: Šarkanj – Parger, Jelenić, Leš, Jurišić – Janković, Krizmanić; Rozić, Julardžija, Kapitanović – Barišić; drugo poluvrijeme: Bašić – Parger (58. Pejić), Jelenić, Leš (68. Magdić), Jurišić – Vidović, Tomek; Šaranić, M. Baturina, Jurčec – Kapitanović (63. Batistić)

Trener: Domagoj Kosić

Marsonia: Memović – Sivrić, Šimac, Balentović, Begić – Cherif, Ćubel; Baričević Bundavica, Jašarević – Mišić (još su igrali: Krijan, Grgić, Špoljar, Đurković, Dančević, Garić, Dorić)

Trener: Damir Ruhek

Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Rozić (5.), 1:1 Mišić (38.), 2:1 Vidović (84.), 3:1 Šaranić (87.)