Premiership, 33. kolo, 05.07.2020, 17:30 h
Liverpool 2:0 Aston Villa
Aston Villa

Uspavani Liverpool teškom mukom svladao Aston Villu

Jan Šneler • nedjelja, 05.07.2020.

Nakon teškog poraza od Manchester Cityja, Liverpool se u 33. kolu Premierlige vratio pobjedama iako su protiv Aston Ville pokazali prilično slabu igru...

U 33. kolu Premierlige, Liverpool je došao do slavlja protiv Aston Ville koja je sve bliže ispadanju iz prvoligaškog društva. Redsi su ponovno pokazali da su se opustili nakon osvajanja Premierlige i pokazali su prilično slabo izdanje.

Liverpool - Aston Villa Rezultati uživo

Rijetko kada smo mogli vidjeti Liverpool kako dominira posjedom, a protiv objektivno slabije ne možemo uputiti dobar udarac prema golu. Redsi nisu pokazali ništa protiv Ville, osim pukog nabijanja statistike posjeda lopte i dodavanja.

Čak možemo reći da je krajem prvog i početkom drugog dijela Aston Villa bila bolja i konkretnija te je Alisson više puta dobrim reakcijama spašavao Liverpool. Ipak, nakon dužeg perioda slabe igre, Sadio Mane uspio je iskoristiti trenutak nepažnje obrane.

U 71. minuti Naby Keita je poslao loptu u peterac gdje je Mane odličnom reakcijom i silovitim udarcem pogodio za vodstvo Liverpoola. Aston Villa nije niti ranije mogla doći do neke izraženije prilike za postizanje pogodaka tako da nije bilo realno za očekivati niti da će u nastavku nešto konkretnije napraviti.

Konačni rezultat postavio je Curtis Jones u 89. minuti. Mohamed Salah lijepo mu je spustio loptu, a Jones je bez problema zabio za 2:0. Dejana Lovrena niti na ovom susretu nije bilo u zapisniku Redsa.