HT Prva liga, 33. kolo, 05.07.2020, 21:05 h, Rujevica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Borut Križarić (Čakovec)
2:0(1:0) Dinamo
Dinamo

Rijeka ostaje na životu, blijedi Dinamo nastavio s neprepoznatljivim nastupima

Branimir Korać • nedjelja, 05.07.2020.

Rijeka je u za nju vrlo važnoj utakmici svladala na Rujevici Dinamo s 2:0. Modri su nastavili u "proljetnom ritmu" i odigrali još jednom loše...

Rijeka je zadržala nadu u drugo mjesto pobjedom u dvoboju protiv već sigurnog prvaka Dinama. Dinamo je nastavio s blijedim igrama, bilo je nešto više energije nego u posljednjim susretima, ali i dalje Dinamo u napadu izgleda potpuno bezidejno, sporo i bez otvaranja igrača u prostor, dakle statično.

Rijeka je jednostavno prepustila Dinamu loptu vidjevši da je potpuno bezopasan i čekala je na pogrešku. U drugom dijelu kada se Dinamo ispuhao Rijeka je postala još opasnija i mogla je još uvjerljivije slaviti.

Već u drugoj minuti šok za Dinamo. U gužvi u kaznenom prostoru nakon ubačaja Halilovića na loptu su išli Moubandje, Čolak i Gvardiol, prvi je stigao mladi stoper Dinama i poslao je u svoju mrežu. Rijeka je povela, a da se nije niti oznojila.

Punih pola sata nismo vidjeli baš ništa osim beskonačnog Dinamovog kombiniranja daleko od gola. Tek jedna prilika za Kulenovića kojeg je odlično proigrao dobri Ćuže, ali Kulenovićeva završnica nije na potrebnoj razini.

U završnih deset minuta prvog dijela tri dobre situacije za Dinamo. Prvo je Ćuže napravio sve, proigrao Oršića u sredini, ali Pandur brani, zatim je glavom pokraj vratnice pucao Ademi i u konačnici Pandur obranio pokušaj Ćužea iskosa.

Bilo je to ujedno i najbolje razdoblje u Dinamovoj igri, ali na odmor se ipak otišlo s poklon vodstvom Rijeke 1:0.

U drugom dijelu vrlo brzo stigao je i drugi pogodak. Pred riječkim kaznenim prostorom došlo je do sudara Pavičića i Moubandjea, iz toga se izrodila kontra domaćina, okončao ju je Andrijašević krasnom asistencijom za Čolaka koji dolazi sam pred Livakovića i zabija.

Livaković je spašavao Dinamo i deset minuta kasnije kada je čudesno obranio pokušaj Lončara iz blizine, a nedugo zatim i udarac Halilovića izvana.

Nakon tih 15-ak minuta ofenzive, Rijeka se ponovno povukla, mirno čuvala ugodnu prednost i nije dopustila Dinamu povratak u utakmicu. Imali su Modri nekoliko poluprilika, ali nisu uspjeli složiti pravu kvalitetnu akciju i matirati Pandura.

Dinamo ne izgleda dobro, točnije nije odigrao još nijednu dobru utakmicu u nastavku sezone i bez obzira na osiguranu titulu i "pripreme za nastavak sezone", ovakvi nastupi sve više iritiraju, ali i brinu navijače. Ponovno je na travnjaku bila šarena postava i imamo dojam da niti Igor Jovićević ne zna kojih mu je najboljih 11.