Veliki korak Junaka prema Drugoj HNL, u Sinj nosi značajnu prednost

Branimir Korać • subota, 11.07.2020.

Odigrana je prva utakmica dodatnih kvalifikacija za Drugu HNL, a sinjski Junak slavio je u Slavonskom Brodu protiv Marsonije s 2:0...

Junak je jako blizu prolasku u Drugu HNL. Sinjani su napravili sjajan posao u Slavonskom Brodu gdje su bili bolji od Marsonije s 2:0 te imaju veliku prednost uoči uzvrata.

U zanimljivom dvoboju gosti su ostvarili zacrtano, najavljivali su dobru utakmicu i odigrali su je. Marsonia je imala problema s realizacijom, no treba i pohvaliti mladog Roka Runju koji je pokazao dobre vratarske gene.

Vodeći pogodak Junak je postigao u 33. minuti kada je Stipe Barać bio na pravom mjestu i zabio za vodstvo Junaka 1:0.

Tražili su domaćini nakon toga poravnanje, ali umjesto da dođu do njega, primili su pogodak. U 78. minuti Jakov Marunica dobrim udarcem izvana pogađa za 2:0.

Do kraja susreta Marsonia nije uspjela doći do pogotka i barem smanjenja zaostatka i sada je u vrlo teškoj poziciji. U Sinju mora slaviti barem s dva gola prednosti što će biti mali podvig.

Inače, u drugom susretu dodatnih kvalifikacija u nedjelju od 18 sati Mladost u Petrinji dočekuje Opatiju.