Filip Benković strijelac u remiju Bristola

Matej Kačan • srijeda, 15.07.2020.

Nogometaši Bristola su u svom susretu 44. kola engleskog Championshipa remizirali sa Stokeom kod kuće te drže 10. mjesto ljestvice, a vodeći pogodak za domaćina je postigao Filip Benković...

Samo malo igranja u kontinuitetu je trebalo Filipu Benkoviću da počne isporučivati vrlo osjetno u dresu Bristola. Benković je u posljednje tri utakmice Bristola odigrao svih 90 minuta, a njegova momčad u te tri utakmice ima dvije pobjede i remi.

U posljednjoj utakmici, remiju protiv Stokea Benković je sudjelovao izravno s pogotkom. On je u nadoknadi prvog dijela sjajnim udarcem s lijeve strane s ruba 16 metara pogodio suprotni kut gostujućih vrata za vodstvo svoje ekipe.

Na 1:1 je ipak izjednačio Batth u 64. minuti i susret je završio podjelom bodova. Benkoviću je ovo bio drugi pogodak u devet susreta za Bristol gdje je došao u siječnju na posudbu iz Leicestera.

Dodajmo tome da je Brentford pobjedom nad Prestonom iskoristio kiks WBA Slavena Bilića te mu se približio na tek bod. Remizirao je i Birmingham s Charltonom, a za domaću ekipu je 73 minute odigrao Ivan Šunjić.