Milan preokretom nastavio sjajnu formu, Cagliari i dalje tone

Matej Kačan • srijeda, 15.07.2020.

Nogometaši Milana nastavljaju sa sjajnom formom. Pobjedom protiv Parme su se Rossoneri izjednačili na tablici s Napolijem koji je remizirao s Bolognom, a Cagliari je deklasiran na gostovanju kod Sampdorije...

Borba za peto i šesto mjesto nastavlja biti vrlo uzbudljiva u talijanskoj Serie A. Nakon nastavka otvaranja 33. kola i trostrukog programa u 19:30 u srijedu, na 53 boda su sad izjednačeni Milan i Napoli koji su remizirali u međusobnom ogledu u 32. kolu.

Bolji ishod na taj remi je naslonio Milan koji je gubio od Parme kod kuće, ali je kasnije upalio motore te je s tri gola sigurno stigao do pobjede. Nakon 1:0 na poluvremenu, Milan je zabio 3 gola u 22 minute, a opet je ključan bio Hakan Calhanoglu.

Turčin je asistirao Kessieju u 55. minuti, ili bolje rečeno, dodao mu je loptu koju je ovaj povukao par metara i fantastično pogodio s 20 metara od stative. No do "prave" asistencije Calhanoglu dolazi četiri minute kasnije kad je iz slobodnjaka ubacio loptu koju je glavom pospremio Romagnoli.

Posao je Turčin završio u 77. svojim sjajnim golom s ruba šesnaesterca na dodavanje Bonaventure. Parmu je u vodstvo doveo Kurtić u 44. minuti. Ante Rebić je susret počeo na klupi, ali je dobio pola sata na terenu.

Napoli je Milanu izjednačavanje na istom broju bodova dozvolio kiksom kod Bologne. Napolitanci su poveli vrlo rano, preko Manolasa koji je u 7. minuti glavom pospremio korner u mrežu. Nakon toga s napadima kreće momčad Siniše Mihajlovića i Napoli ostatak provodi u odolijevanju napadima.

zabila je Bologna dva gola do izjednačenja, ali su Ibrahima Mbaye u 23. i Rodrigo Palacio u 67. bili u nedozvoljenim pozicijama. No do boda je Bologna došla u 80. minuti kad je tranziciju završio Musa Barrow sjajnim udarcem s ruba 16 metara.

A svoj negativan niz i nastavak pada na tablici nastavlja i Cagliari. Momčad već četvrtu utakmicu zaredom nije zatresla mrežu protivnika, a kod Sampdorije je pala s uvjerljivih 3:0 nakon dva remija bez golova.

Sampdoria broji četiri slavlja u posljednjih pet susreta i tako je iz borbe za ostanak skočila na put prema sredini ljestvice. Već u osmoj minuti je Cagliari načeo Manolo Gabbiadini, a posao je u 41. i 53. dovršio Federico Bonazzoli. Marko Rog je kod poraženih odigrao svih 90 minuta.