Sassuolo otkinuo bod Juventusu u spektaklu, Jurić poražen u Rimu

Matej Kačan • četvrtak, 16.07.2020.

Četverostrukim programom u kasnijem terminu srijede u Serie A je nastavljeno 33. kolo, a kikseve su upisale ekipe koje se bore za vrh. Lazio i Juventus su upisali remije u gostima...

Nakon četverostrukog programa srijede u Serie A najzadovoljniji mogu biti igrači i pristaše Atalante. Klub iz Bergama je nakon svoje pobjede sa zanimanjem pratio susret Sassuolo - Juventus i Udinese - Lazio i može biti zadovoljan jer su konkurenti za naslov upisali remije.

Juventus je kod Sassuola sjajno krenuo, ali je ušao u žrvanj jedne od najefikasnijih ekipa lige koja je u sjajnoj formi i na kraju je sve rezultiralo golijadom. Vodio je Juventus 2:0 u 12. minuti nakon što je Miralem Pjanić dva puta poslužio suigrače za golove.

Prvo je sjajno pogodio Danilo u petoj minuti kad je pucao s 20 metara nakon što je Pjanić nisko dodao iz kornera, a samo sedam minuta kasnije je sjajnom loptom u prostor izbacio Gonzala Higuaina koji je hladnokrvno podigao rezultat na 2:0.

No tada slijedi 25 minuta iz snova za Sassuolo koji počinje golom Filipa Đuričića s 11 metara nakon flipera u 16 metara Juventusa, a nastavio se u 51. kad Berardi predivno zabio s desne strane iz slobodnjaka sa 17 metara. Preokret je kompletiran u 54. kad Berardi preuzima ulogu asistenta jer je njegovu oštru loptu kroz peterac na drugoj stativi zabio Caputo.

No romantična priča Sassuola i veselje Atalante je malo ublaženo novim kornerom u 64. kad je Alex Sandro pogodio bliži kut s ruba peterca. Juventus je tako smanjio svoju prednost ispred Atalante na sedam bodova umjesto onih devet koji su bili nakon međusobnog ogleda.

Atalantu nije preskočio ni Lazio koji i dalje ne zna za pobjedu ni nakon četiri utakmice. Na vezana tri poraza je rimski klub naslonio remi kod Udinesea bez pogodaka te ga pobjedom na četvrto mjesto može baciti i Inter.

Svoje peto mjesto od nasrtaja Napolija i Milana brani i Roma koja je na Olimpicu svladala Veronu Ivana Jurića koja je vezala četiri susreta bez pobjede te ju je preskočio i Sassuolo. Roma je uz Nikolu Kalinića na klupi vezala tri pobjede te je četiri boda iznad Milana i Napolija, a pobjeda je riješena u prvom poluvremenu preko Veretouta iz penala i Džeke u nadoknadi prvog poluvremena.

Smanjio je Pessina početkom drugog poluvremena, ali do kraja Verona ipak nije uspjela doći do boda i sudjelovati u još jednoj drami ili preokretu u završnici. Vrlo uvjerljiva na gostovanju kod Leccea je bila Fiorentina koja je fenjeraša ostavila u zoni ispadanja.

Fiorentina je u prvom poluvremenu zabila tri gola, mogla je i četiri da je Pulgar zabio penal, ali su posao obavili Chiesa u šestoj, Ghezzal u 38. i Cutrone u 40. minuti. Do smanjenja je Lecce stigao tek u 88. minuti preko Skakhova. Milan Badelj je ostao na klupi pobjednika.