HT Prva liga, 35. kolo, 17.07.2020, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović (Zagreb), Goran Loparac (Sladojevci), Marko Stolnik (Varaždin)
Komnen Andrić 16'
Inter-Zaprešić

Krstanović probio čarobnu granicu i ušao u elitno društvo, Inter nastavio užasan niz

Mihaela Bradovski • petak, 17.07.2020.

Slaven Belupo upisao je pobjedu protiv Intera u Koprivnici 3:1. Koprivničanci su do pobjede stigli preokretom, a Ivan Krstanović došao je do svog 100. pogotka u HNL-u...

Josip Mitrović
57'
5
Stjepan Vego
57'
14
Nikola Soldo
77'
32
Mihael Benčić
83'

Tomislav Ivković

Još jednom se u najavi dvoboja više spominjao taj 100. pogodak Ivana Krstanovića. Napokon je do njega i došao i priključio se onom elitnom društvu igrača koji su zabili 100 golova u HNL-u.

Prvi u HNL-u zabio je u dresu Zagreba protiv Intera, a 100. je zabio također Interu i to iz kaznenog udarca koje je specijalizirao.

Inter je dobro krenuo u utakmicu, Slaven Belupo je bio dosta uspavan u početku susreta i za to je i kažnjen.

U 12. minuti Postonjski je odradio odličan posao na lijevoj strani, ušao u 16 metara i pucao, ali Ježina je obranio. Kako je odbio loptu, na nju su krenuli i on i Goda, Goda je izbija Ježini iz ruke i to samo do Andrića koji pogađa praznu mrežu.

Dugo je trajala VAR provjera je li Postonjski bio u zaleđu i četiri minute nakon pogotka Fran Jović je pokazao na centar.

Inter je sredinom prvog dijela imao još dva dobra pokušaja izvana Andrića i Mamuta, a onda su krenuli domaćini. U 34. minuti Brković sjajnim udarcem trese gredu, zatim je pogađa i Etoundi koji je ubrzo imao još jedan zicer.

Sreća se napokon osmjehnula domaćinu u 42. minuti kada je Lulić odlično ubacio s desne strane i pronašao u sredini Bačelić-Grgića koji iz blizine poravnava.

Odmah na startu drugog dijela Slaven Belupo dolazi do vodstva. Lulić je ubacio iz kornera na prvu vratnicu gdje sam ostaje Etoundi i skreće loptu u mrežu.

U 53. minuti trenutak za povijest. Matija Rom ruši u 16 metara Brkovića i dosuđen je kazneni udarac. Loptu uzima, naravno, Krstanović i lakoćom zabija za 3:1 i veliku proslavu 100. pogotka.

Do kraja susreta vrijedi istaknuti kako je domaćin ostao i s igračem manje kada je Bačelić-Grgić u 78. minuti zaradio drugi žuti karton, ali nije imalo utjecaja na konačni rezultat. Ostalo je 3:1 i Inter je upisao 14. uzastopni poraz.