Učenik nadmudrio učitelja, Arsenal preko Cityja do finala FA kupa

Jan Šneler • subota, 18.07.2020.

Premda je Manchester City bio veliki favorit u polufinalu FA kupa, Arsenal je uspješnom taktikom došao do slavlja i šanse da osvoji naslov nakon tri godine...

Premda su u dvije utakmice protiv možda i najjačih momčadi na svijetu skupili svega šest udaraca u okvir gola, nogometaši Arsenala zabili su čak četiri pogotka. Prije nekoliko dana svladali su Liverpool s 2:1, a večeras u polufinalu FA kupa s 2:0 pobijedili su Manchester City.

Veći dio susreta definitivno je pripao Cityju, ali danas su Topnici bili izuzetno precizni i koristili su svaku priliku. Dobro su otvorili utakmicu i došli do vodećeg pogotka u 19. minuti.

Arsenal - Manchester City Rezultati uživo

Malo je zaspala Cityjeva obrana, Nicolas Pepe je ubacio u šesnaesterac gdje je Pierre-Emerick Aubameyang iz dosta teške pozicije pucao i od stative pogodio mrežu. City nije najbolje reagirao nakon primljenog pogotka, nisu uspijevali napraviti pritisak na posljednju liniju Arsenala i propustili brzo izjednačiti.

U nastavku susreta potpuno drugačija priča. Arsenala gotovo da i nije bilo na suprotnoj polovici. City je preuzeo sve konce igre, pritisnuli su Topnike u svoj šesnaesterac, ali nije išlo.

Pokušavali su Riyad Mahrez i Kevin De Bruyne, ali premda su to bili dobri pokušaji, nešto je obranio Emiliano Martinez, a nešto je otišlo malo pored vratiju. U 64. minuti City je tražio kazneni udarac.

Shkodran Mustafi je u klizećem startu zahvatio Raheema Sterlinga, ali sudac Jonathan Moss i VAR suci smatrali su da se ne radi o prekršaju za bijelu točku. Par minuta kasnije David Silva bio je u sjajnoj prilici, ali još jednom City nije zabio.

Konačno, nakon svih tih prilika, Arsenal je kaznio bivše prvake Engleske. Kieran Tierney je iskoristio novu nepažnju obrane Cityja, uposlio Aubameyanga koji je istrčao kontru i pogodio za 2:0. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Arsenal je ušao u svoje 21. finale FA kupa.

Topnici drže rekord Engleske s osvojenih 13 naslova, a prijetnja im je Manchester United s naslovom manje. Upravo protiv Crvenih Vragova bi Arsenal mogao igrati u finalu. Manchester United će svoje mjesto u završnici tražiti sutra protiv Chelseaja. Finale je na rasporedu 1. kolovoza.