Chelsea dominirao protiv Uniteda i ušao u finale FA kupa

Jan Šneler • nedjelja, 19.07.2020.

Dominantnom predstavom protiv Manchester Uniteda i pobjedom 3:1, Chelsea je došao do vrijedne pobjede i finala FA kupa gdje ga čeka Arsenal koji je svladao Manchester City u prvom polufinalu...

Londonski derbi u finalu FA kupa. Tako ukratko glasi rezime polufinala koji se odigrao ovoga vikenda. Nakon jučerašnje pobjede Arsenala, drugo mjesto u finalu osigurao je Chelsea pobjedom protiv Manchester Uniteda.

Chelsea je bolje krenuo u susret, kontrolirao igru i došao do izglednije prilike u 15. minuti Marcos Alonso je bio najviši u skoku, ali je pucao preko gola. Šteta za Bluese jer je ovo doista bila dobro izrađena prilika.

Manchester United - Chelsea Rezultati uživo

Jako malo smo vidjeli od United u prvih pola sata, a na iskušenjima je bio David De Gea koji je dobrom reakcijom obranio udarac Reecea Jamesa. Tek u 32. minuti smo vidjeli neki ozbiljniji pokušaj Crvenih Vragova, ali pokušaj iz slobodnog udarca Brune Fernandesa lako hvata Willy Caballero.

Poluvrijeme bi završilo bez većih uzbuđenja da se Eric Bailly i Harry Maguire nisu sudarili glavama. Stoper Uniteda ostao je ležati na travi, ukazivala mu se pomoć, ušao je umjesto Baillyja Anthony Martial i poluvrijeme je bilo produženo za gotovo 15 minuta.

To je iskoristio Chelsea. U 11. minuti nadoknade, Cesar Azpilicueta je ubacio u peterac gdje je najbrži bio Olivier Giroud i pogodio za 0:1. Zasluženo vodstvo Chelseaja, no važno je naglasiti kako je De Gea morao bolje reagirati u ovoj situaciji.

Već početkom drugog dijela, španjolski vratar radi novu grešku. S dvadesetak metara pucao Mason Mount, a De Gea katastrofalnom reakcijom propušta loptu u mrežu. United je sada morao krenuti na glavu, ali prilika nije bilo na pretek jer je Chelsea odlično igrao.

Pitanje pobjednika riješeno je u 74. minuti kada je Maguire nespretno reagirao i skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Poraz Uniteda malo je ublažio Bruno Fernandes pogotkom iz jedanaesterca u 85. minuti.

Dodajmo kako je Mateo Kovačić igrao sve do 86. minute kada ga je zamijenio Ruben Loftus-Cheek. Također, važno je naglasiti da će trener Chelseaja Frank Lampard ili trener Arsenala Mikel Arteta osvojiti prvi trofej u svojoj trenerskoj karijeri.