Premiership, 37. kolo, 21.07.2020, 19:00 h
Watford 0:4 Manchester City
Manchester City

Watford u neizvjesnosti do zadnjeg kola, Manchester City nije imao milosti

Mihaela Bradovski • utorak, 21.07.2020.

U susretu 37. kola Watford je ugostio Manchester City i upisao poraz 4:0. City je odigrao dobru utakmicu i iako mu rezultatski nije bio bitan susret, nije imao milosti za domaćina...

Kaotični dani u Watfordu se nastavljaju. Nakon dvije pobjede, uslijedio je u prošlom kolu poraz od West Hama koji je bio nagovještaj dramatičnog završetka sezone. Uručen je otkaz treneru Nigelu Pearsonu, a odmah je bilo jasno kako raspored nije Watfordov prijatelj i da će teško do bodova u zadnja dva kola. S obzirom da je prednost nad Wolverhamptonom i Aston Villom samo tri boda, jasno je koliko je težak posao pred Hornetsima.

Prvi od dva teška dvoboja nije dobro završio. Manchester City je gostovao kod Watforda i upisao visoku pobjedu 4:0 čime Watford ne samo da je izgubio bodova, pokvario si je i gol razliku.

U 31. minuti City je poveo kada je Kyle Walker ubacio, a Raheem Sterling ostao zaboravljen u 16 metara, primio je loptu na 12-13 metara i krasno je pospremio pod gredu.

Niti deset minuta kasnije došao je i do drugog pogotka. Srušen je u 16 metara i dosuđen je kazneni udarac. Sterling ga sam izvodi, odlično ga je obranio Ben Foster, ali odbijena lopta dolazi do Sterlinga koji je iz drugog pokušaja uspješan.

Watforda nije bilo nigdje, potpuno se zatvorio i jedva da se sastao s loptom. Ništa različito nije bilo u drugom dijelu. I dalje je City igrao, a Watford se branio i ipak primio još dva pogotka.

U 63. minuti među strijelce se upisao i Phil Foden. Još jednom je Foster dobro obranio pokušaj Sterlinga, ali opet na odbijenoj lopti nije bilo njegovih igrača već se tamo našao Foden koji pogađa za 3:0.

Točku na i stavio je Aymeric Laporte< koji je glavom zakucao loptu u mrežu nakon ubačaja De Bruynea.

U zadnjem kolu Watford igra u gostima kod Arsenala, utakmicu velikih uloga.