Premiership, 37. kolo, 22.07.2020, 21:15 h
Liverpool 5:3 Chelsea
Chelsea

Liverpool u ludnici na Anfieldu svladao Chelsea

Matej Kačan • srijeda, 22.07.2020.

Vjerojatno utakmicu sezone su na Anfieldu odigrali Liverpool i Chelsea u sklopu 37. kola Premier lige. Čak osam pogodaka uz jedan poništeni je palo i Liverpool je slavio s 5:3...

Ludu, fantastičnu utakmicu koja se možda može nazvati i ljepoticom prvenstva su odigrali Liverpool i Chelsea u sklopu 37. kola Premier lige. Obje momčadi su odigrale bez pritiska rezultata jer je Liverpool odavno prvak, a Chelsea ima sreću da će se Manchester United i Leicester međusobno "pobiti" u borbi za Ligu prvaka.

To se vidjelo na terenu jer za utakmicu od osam golova nije bilo razmjerno mnogo prilika i udaraca, već je gotovo svaki opasniji napad rezultirao golom. Osam golova koji su vrijedili i jedan poništeni je epilog vatrometa na Anfieldu.

Liverpool - Chelsea Rezultati uživo

Nakon mira u prve 22 minute je uslijedio vatromet do kraja prvog dijela. Frcalo je na sve strane, a sve je otvorio Naby Keita sjajnim udarcem u gornji lijevi kut s 18 metara. Deset minuta kasnije je zabio i Chelsea, ali se rezultat ne mijenja.

Zabio je Mason Mount, ali je bio u zaleđu, a umjesto 1:1 je na brzinu došlo do 3:0. U 38. na 2:0 povisuje Alexander-Arnold fantastičnim slobodnjakom s 25 metara, a u 43. je 3:0 nakon što Wijnaldum zabija nakon flipera nakon kornera.

No do poluvremena je uspio zabiti i Chelsea preko Oliviera Girouda koji je najbrže reagirao u petercu nakon više pokušaja Chelseaja i odbijanca. Nije ludnica stala ni u drugom dijelu jer je brzo Liverpool došao na 4:1.

Alexander-Arnold je golu dodao i asistenciju fantastičnim ubačajem kojeg glavom u gol posprema Roberto Firmino, a onda na scenu stupa Christian Pulisic koji golom i asistom vraća Chelsea u borbu za bod.

U 61. je na lijevoj strani sjajnim driblingom nanizao trojicu i poslužio Abrahama koji lako zabija, a u 73. se sjajno okrenuo u tranziciji te je pogodio u rašlje s desetak metara. No nije stigao Chelsea do boda jer u 84. konačan rezultat postavlja Oxlade-Chamberlain na ubačaj Andyja Robertsona.

Chelsea će u zadnjem kolu dočekati Wolvese i pričekat će rezultat Uniteda i Leicestera, dok će Liverpool šampionsku ligašku sezonu dovršiti u gostima kod Newcastlea. Mateo Kovačić je odigrao 90 minuta za Chelsea, dok je Dejan Lovren ostao na klupi Liverpoola.