Milan 1:1 Atalanta
Atalanta

Remi na San Siru, Milan vodio, Zapata ipak donio bod Atalanti

Branimir Korać • subota, 25.07.2020.

U susretu 36. kola talijanske Serie A Milan je na San Siru ugostio Atalantu i u zanimljivom dvoboju remizirao 1:1...

Vrlo zanimljiv i dinamičan dvoboj odigrali su Milan i Atalanta, a na kraju pobjednika nije bilo. Atalanta je ovim bodom propustila priliku još malo pojačati pritisak prema Juventusu koji je ovako napravio još jedan veliki korak prema naslovu prvaka.

Juventus u ovom kolu igra kod kuće protiv Sampdorije i ako upiše pobjedu u tom susretu, napravit će ono što nije uspio u Udinama - matematički će osigurati novi naslov prvaka Italije.

Milan je imao dobar ulazak u utakmicu i u 18. minuti došao je do vodstva. Na 20-ak metara iskosa dosuđen je slobodni udarac koji izvodi Hakan Calhanoglu i sjajno pogađa u gornji suprotni kut za vodstvo 1:0.

Desetak minuta kasnije velika prilika za goste za povratak. Malinovski je pao u kaznenom prostoru i dok je bio na travi, nespretno ga je nagazio Biglia i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je sam Malinovski, ali Gigi Donnarumma ga je odlično pročitao.

Atalanta ipak dolazi do poravnanja u 34. minuti i to uz dosta sreće. Lopta se odbijala od Milanovog bloka i na kraju se odbila do Duvana Zapate koji ostaje sam pred vratarom i zabija za 1:1.

U nastavku susreta nije bilo promjena rezultata, a trojica Hrvata bili su na travnjaku. Ante Rebić do 61. minute dok su kod gostiju Boško Šutalo i Mario Pašalić ušli u drugom dijelu. Šutalo na poluvremenu, a Pašalić od 68. minute.