HT Prva liga, 36. kolo, 25.07.2020, 18:55 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Fran Jović (Zagreb), Kruno Šarić (Županja), Anto Marić (Zagreb)
Bassel Jradi 90'+2'
Hajduk

Hajduk visoko slavio u Zaprešiću na Interovom oproštaju od prvoligaškog ranga

Branimir Korać • subota, 25.07.2020.

Hajduk je uspješno odradio posao u zadnjem kolu HT Prve lige i dobrom igrom u drugom poluvremenu upisao je visoku pobjedu protiv Intera koji iduću sezonu odrađuje u Drugoj HNL...

Antonio Bosec
60'
7
Igor Postonjski
65'
9
Moreno Vušković
77'
32
Mihael Benčić
77'
Igor Tudor

Posljednje kolo u Zaprešiću ujedno je bilo i oproštaj Intera od prvoligaškog društva. Na barem jednu sezonu Zaprešićani sele u Drugu HNL gdje ih očekuje težak posao na putu povratka u elitni rang.

Posljednji protivnik u Zaprešiću u Prvoj HNL bio im je Hajduk koji je znao kako ne može napredovati na ljestvici i da će u svakom slučaju završiti na petom mjestu. Međutim Splićani su tražili pobjedu za barem ugodniji oproštaj od sezone.

Bila je ovo bitna utakmica za Miju Caktaša koji je u borbi za titulu najboljeg strijelca HT Prve lige. U ovaj susret ušao je s golom manje o Mirka Marića, ali do kraja susreta ipak će ga prestići.

U prvom poluvremenu nije se imalo puno toga za vodjeti. Tek nakon 30 minuta prva solidna situacija pred golom Intera, Mario Vušković bio je u petercu, lopta je išla prema njemu, ali nije ju najbolje zahvatio i prilika je propala.

Inter je zaprijetio iz slobodnog udarca s 18 metara kada je gađao Mlinar, ali malo preko vratnice dok je Hajduk prijetio preko Caktaša i Dolčeka, no na odmor se otišlo s 0:0.

Odmah na startu drugog poluvremena Hajduk ostaje s igračem manje. Vušković je ekspresno dobio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Iako su ostali s igračem manje, Splićani su poveli. Velika pogreška obrane Intera je kažnjena, Caktap je ukrao loptu i zabio za vodstvo.

Niti deset minuta kasnije već je 2:0. Dolček se odlično ubacio i dobio loptu u 16 metara, tražio je u sredini Krekovića, a do lopte prije dolazi Grgić koji je skreće u svoju mrežu.

Od 72. minuti i domaćin ostaje bez jednog igrača, drugi žuti zaradio je Nikola Soldo te do kraja susreta Inter prima još dva gola.

Prvo je Caktaš na dodavanje Jradija odlično pobjegao i pogodio za 3:0, a onda je Jradi lijepim udarcem izvana povisio na 4:0.

Počasni pogodak za Inter postigao je Komnen Andrić iz slobodnog udarca u posljednjim sekundama susreta.

Hajduk završava sezonu na petom mjestu, a Inter seli u Drugu HNL.