HT Prva liga, 36. kolo, 25.07.2020, 21:05 h, Rujevica
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec), Vedran Đurak (Sisak)
Antonio Mirko Čolak 18', 25', 35' (11m), 54'
4:2(3:0) Istra 1961
Gedeon Guzina 60', 78' (11m)
Istra 1961

Rijeka sanjala do posljednje sekunde, Čolak s četiri gola do titule prvog strijelca

Mihaela Bradovski • subota, 25.07.2020.

Rijeka je upisala pobjedu u zadnjem kolu protiv Istre 1961 i do zadnjih sekundi bila je u igri za drugo mjesto, ali rezultat iz Osijek nije joj išao na ruku...

Na Rujevici je Rijeka tražila pobjedu i jednim uhom bila u Osijeku nadajući se remiju u tom susretu. Ništa drugo nije joj odgovaralo, a kako bi izbjegla nervozu, pobrinula se s tri gola u prvom poluvremenu gdje je riješila pitanje pobjednika.

Već u 18. minuti Riječani su stigli do vodstva kada je ubačenu loptu s desne strane Franko Andrijašević lijepo petom skrenuo prema golu, lopta pogađa vratnicu, a na odbijanac natrčava Čolak i otvara svoju seriju.

Čolak je ušao u ovu utakmicu sa 16 golova, vodeći strijelac lige bio je Caktaš s 20 i napadač Rijeke pokušao je dohvatiti prvo mjesto.

U 24. minuti novi pogodak Čolaka. Pavičić je odradio najveći posao, dugo je vukao loptu i onda petom uposlio Čolaka koji s desetak metara lakoćom zabija za 2:0.

Deset minuta kasnije Čolak kompltira hat-trick. U kaznenom prostoru rukom je igrao Ivan Močinić i Mario Zebec dosudio je kazneni udarac. Čolak puca po sredini i zabija.

U drugom dijelu Rijeka nastavlja gdje je stala, točnije Čolak. U 54. minuti Čolak podiže na 4:0 i dolazi do 20. ovosezonskog prvenstvenog pogotka.

Istra je vrlo brzo smanjila zaostatak lijepim golom Guzine je odlično reagirao na ubačeno loptu, pobjegao obrani i glavom zabio za 4:1. Isti igrač zabio je i u 78. minuti iz kaznenog udarca za konačnih 4:2.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, Rijeka je pratila što se događa u Osijeku, ali tamo je autogol Lončara u 89. minuti pokvario potpuno slavlje na Rujevici.