Juventus 2:0 Sampdoria
Sampdoria

Sampdoria rutinski pala, Juventus slavi novi naslov prvaka!

Matej Kačan • nedjelja, 26.07.2020.

Nogometaši Juventusa su po deveti put u nizu prvaci Italije. Svoj 36. Scudetto Juventus je i matematički osigurao mirnom domaćom 2:0 pobjedom protiv Sampdorije...

Možda je i kolo prekasno, ali Torino opet može slaviti nove/stare šampione. Nogometaši Juventusa su svladali Sampdoriju s 2:0 te su otišli na sedam bodova prednosti ispred Intera. Do kraja su ostala još dva kola i to je nedostižna prednost pa je Juventus opet prvak.

Deveti je to Scudetto u nizu za Staru damu, a 36. ukupno za najtrofejniji talijanski klub. Juventus u Serie A dominira još od 2020. i ne nazire se tome kraj pa se u Torinu od večeras sanja i "La Decima", kruna još neviđene dominacije u talijanskom nogometu.

U prvih pola sata na terenu nismo vidjeli gotovo ništa, što je i tipično za utakmice u kojima igra Juventus i neki klub iz donjeg doma tablice. Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 43. minuti kad Federico Bernardeschi pokušava volejem pod prečku, ali Emil Audaero sjajnim potezom vadi loptu i spašava mrežu.

No do poluvremena će Juventus povesti, i to duboko u nadoknadi koja je bila poduža zbog čak tri ozljede u prvom dijelu. Juventus je imao slobodnjak s desne strane s 20-ak metara, ali je Miralem Pjanić lukavo po podu dodao Cristianu Ronaldu umjesto ubačaja. Ovaj je s 15 metara iskoristio poklon i silovito pogodio uz stativu za 1:0.

Drugo poluvrijeme je opet krenulo mirno i Juventus je samo čekao svoju priliku da ubije utakmicu i ode na nedostižnu prednost. Dočekao ju je Bernardeschi u 67. koji je bio najbrži nakon odbijanca Ronaldovog šuta te je pogodio mrežu za 2:0.

Ništa lakši nije bio posao za Sampdoriju ni nakon 77. minute kad je Morten Thorsby zaradio i drugi žuti karton i ostavio svoju momčad da završnicu odigra s desetoricom. U samoj završnici je opet Sampdoria imala probleme s disciplinom svojih igrača, nakon što je Depaoli bio neoprezan u svojih 16 metara te je skrivio penal i dobio žuti.

No priliku s bijele točke je propustio Ronaldo koji tako nije stigao do 32. gola u lovu na Ciru Immobilea koji je ranije stigao do 34. Ronaldo tako ima još dva kola da postigne tri gola i stigne Roberta Lewandowskog na 34, dok Immobile može povećati svoju prednost.

Ali neće to Ronalda previše zamarati večeras jer je ovo noć u kojoj slavi svoj novi trofej u karijeri, a Juventus potvrđuje dominaciju.