Parma 1:2 Atalanta
Atalanta

Atalanta okrenula Parmu i skočila na drugo mjesto

Matej Kačan • utorak, 28.07.2020.

Pretposljednje, 37. kolo Serie A su u Parmi otvorili istoimeni domaćin i gostujuća Atalanta. Nakon zaostatka na poluvremenu je Atalanta okrenula susret te je slavljem privremeno skočila na drugo mjesto...

Atalanta više nema nekog velikog rezultatskog naboja osim igranja za prestiž i hvatanja stotog gola u Serie A. Nakon preokreta u Parmi i dva nova, konto je sad na 98 i u posljednjem kolu će Atalanta trebati dva gola za magičnu brojku sto.

Nije pobjeda došla samo tako jer je jako čvrsta Parma opet napravila probleme još jednoj ekipi te je na poluvremenu vodila s 1:0. Parma je prava kontraška ekipa i u prvom je dijelu potpuno umrtvila igru Atalante, a sama je dva puta jako opasno izašla preko Dejana Kuluševskog.

Parma - Atalanta Rezultati uživo

Šveđanin je prvo u 14. minuti pogodio stativu, a do gola je ipak došao u 43. minuti kad je u tranziciji dobio loptu od Gervinha te je uz malo sreće prevario svog čuvara i poentirao s 11 metara. Tako se na poluvrijeme ide s minimalnim vodstvom za domaćina.

U drugi dio Atalanta ide s više inicijative, ali ne može napraviti ništa konkretnije do 70. minute kad je trenutak inspiracije Malinovskog iz prekida donio izjednačenje. Ukrajinac je s 20 metara sjajno pogodio iz slobodnjaka za 1:1 i to je otvorilo susret.

Nije Atalanta do preokreta došla nekom velikom momčadskom igrom, već je opet presudio trenutak inspiracije. Papu Gomez je krenuo u dribling na 30 metara, nanizao je trojicu i sjajno opalio s 20 metara za sjajan pogodak i preokret.

Mogla je Parma u nadoknadi i do remija, ali je obrana gostiju s crte očistila udarac Kastriota Dermakua za tri boda Atalante koja je privremeno skočila na drugo mjesto tablice.

U prvih 11 pobjedničke momčadi su krenuli i Boško Šutalo i Mario Pašalić, ali su obojica zamijenjeni na poluvremenu. Gian Piero Gasperini je očito pogodio s izmjenama jer je baš umjesto Pašalića u igru ušao strijelac za 1:1 Malinovsky.