Milan nastavlja sa sjajnom formom, Rebić asistirao, otvorila se borba za opstanak

Branimir Korać • srijeda, 29.07.2020.

Odigrano je pet susreta 37. kola Serie A u kojem su pobjedu ostvarili i Lazio i Milan, a slavljem Leccea i porazom Genoe zajamčila se drama u zadnjem kolu u borbi za opstanak...

Predugo je trajala hibernacija Lazija nakon povratka nogometu, dugo su igrači tražili formu i uspjeli su je pronaći, ali kada je već bilo kasno. Lazio je od aktivne borbe za naslov prvaka došao do četvrtog mjesta i samo je pitanje u zadnjem kolu hoće li tu i ostati ili će napredovati maksimalno do drugog mjesta.

U 37. kolu ugostio je budućeg člana Serie B Bresciju, a ona mu nije predstavljala problem. Mogao je čak i uvjerljivije slaviti, bio je znatno bolji protivnik, ali zadovoljio se slavljem 2:0.

U 17. minuti otvorio je golijadu pogotkom Joaquina Corree na asistenciju Immobilea, a Correa mu je uzvratio u 82. minuti čime je Immobile došao do 35. gola i tako preskočio Roberta Lewandowskog.

Sjajna forma Milana se nastavlja, a nova pobjeda upisana je u gostima kod Sampdorije s 4:1. Ante Rebić krenuo je od prve minute i upisao krasnu asistenciju Zlatanu Ibrahimoviću za vodeći pogodak.

Bilo je to već u četvrtoj minuti, Rebić je na lijevoj strani lijepo prošao i onda savršeno centrirao na šest-sedam metara na Ibrahimovićevu glavu. Na odmoru je bilo 1:0, Rebić je ostao na poluvremenu u svlačionici, a u nastavku susreta gosti su dotukli Sampdoriju.

U 52. minuti Hakan Calhanoglu zabio je za 2:0, zatim je Turčin asistirao Ibrahimoviću za treći pogodak da bi točku na i stavio Rafael Leao u 92. minuti.

U međuvremenu domaćin je uspio promašiti kazneni udarac, točnije Donnarumma je obranio pokušaj Maronija, ali ubrzo je Kristoffer Askildsen ipak zabio za smanjenje zaostatka.