Juventus poražen na Sardiniji, Rog izašao u prvim minutama nastavka

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.07.2020.

Odigrane su i posljednje tri utakmice 37. kola talijanskog prvenstva. Juventus je gostovao kod Cagliarija i upisao poraz dok su pobjede ostvarili Fiorentina i Roma...

Juventus je obranio naslov prvaka Italije i posljednja dva kola bit će mu svojevrsna priprema za Ligu prvaka i uzvratni susret protiv Lyona. Prvi od ta dva "pripremna" susreta nije dobro prošao za Juve, poražen je 2:0 u gostima kod Cagliarija.

Marko Rog, kako je Walter Zenga i najavio, krenuo je nakon ozljede od prve minute, ali odmah na početku drugog poluvremena morao je napustiti igru. Na odlasku s travnjaka izgrlio se sa svojim bivšim trenerom Maurizijom Sarrijem.

Cagliari je poveo u osmoj minuti golom debitanta Luce Gagliana, a krajem prvog poluvremena Giovanni Simeone povisio je na 2:0 što je bio i konačan rezultat.

Cagliari - Juventus Rezultati uživo

Fiorentina je odigrala sjajno drugo poluvrijeme protiv Bologne i samo u njemu zabila je četiri gola. Odradila je fantastičan posao i posve nadigrala protivnika, a igračima Bologne Siniša Mihajlović nećo moći uputiti lijepe riječi.

Briljirao je Federico Chiesa koji je postigao hat-trick, a Nikola Milenković dodao je taj još jedan pogodak. Milan Badelj odgledao je susret s klupe.

Zanimljivo je bilo u Torinu gdje je Roma slavila s 3:2. Domaćin je vodio, ali Roma je brzo došla do preokreta i nakon toga uspješno privela susret kraju.

Alejandro Berenguer je zabio za vodstvo Torina već u 14. minuti, ali niti deset minuta kasnije već je bilo 2:1 za Romu. Prvo je Edin Džeko izjadnačio, a onda Chris Smalling zabio za preokret.

U drugom dijelu Roma je povećala prednost iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Amadou Diawara, ali Wilfried Singo u 65. minuti smanjio je na 3:2 i pružio nadu domaćinu, međutim rezultat se više nije mijenjao.