Šemper u završnici obranio penal i spasio Chievo od ispadanja iz borbe za Serie A

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.08.2020.

Burno je bilo u Veroni gdje su Chievo i Empoli igrali prvu utakmicu doigravanja za Serie A. Riječ je o četvrtfinalnom dvoboju, a nakon produžetaka dalje je prošao Chievo...

Prava drama odvijala se u Veroni gdje su se susreli Chievo i Empoli u četvrtfinalu doigravanja za Serie A. Susret je u produžecima završio 1:1, a umjesto jedanaesteraca, Chievo je prošao dalje jer je bio bolje plasiran u prvenstvu.

Adrian Šemper bio je jedan od junaka Chieva, mladi hrvatski vratar, bivši član Dinama, u 88. minuti obranio je kazneni udarac. Pročitao je u koju će stranu udarac i onda odbio loptu u vratnicu.

Inače i prije toga domaćin nije realizirao kazneni udarac, također je vratar obranio.

U produžetku je Chievo poveo preko Garitana da bi u 110. minuti Tutino izjednačio.

Inače, imali su gosti još jedan kazneni udarac u 103. minuti, međutim La Mantia je pucao preko gola.

U polufinalu Chievo igra protiv Spezije.