Hrvati efikasni u Slovačkoj, čak četvorica u dva susreta postizali golove

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.08.2020.

Slovaci su imali na rasporedu susrete drugog kola, a do pobjeda su došli Dunajska Streda i Sered i to uz pogotke hrvatskih internacionalaca...

U Slovačkoj su na rasporedu bili susreti drugog kola, a nakon njega su još samo tri momčadi stopostotne. Jedna od njih je i Dunajska Streda koja je u gostima svladala Pohronie s 2:1.

Povela je u 48. minuti golom Andrije Balića koji je lijepo pogodio iz slobodnog udarca s nekih 20 metara.

Domaćin je uzvratio u 67. minuti golom Petera Mazana, ali u 93. minuti Sidney Friede ponovno dovodi goste u vodstvo i osigurava im pobjedu.

Balić je odigrao cijelu utakmicu dok je Marko Divković izašao u sudačkoj nadoknadi.

U drugoj utakmici Sered je pregazio Senicu s 4:0. Hrvati su ovdje igrali glavnu ulogu s čak tri postignuta gola.

U sedmoj minuti Dino Špehar je pobjegao u kontru, došao pred vratara i mirno pogodio. Već u 15. minuti bilo je 2:0. Još jedna kontra Sereda, ovaj put Roko Jureškin dobiva loptu i pogađa za povećanje vodstva.

Među strijelce se upisao i Denis Bušnja koji je pogodio u 72. minuti jako lijepo iskosa poluvisoko u suprotni kut.

Konačnih 4:0 djelo je gostujućeg braniča Jossa Didibe koji je pospremio loptu u svoju mrežu.

Jureškin je kod Sereda igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Bušnja, a Špehar je izašao u 68. minuti.