Šego zabio Sturmu, Jakirovićev Maribor svladao Muru

Branimir Korać • četvrtak, 13.08.2020.

U srijedu su na rasporedu bile i brojne pripremne utakmice, a u nekima od njih sudjelovali su i Hrvatima. Među strijelce upisao se mladi igrač Hajduka na posudbi u Bravu, Michele Šego...

Nakon neuspjele posudbe u Slaven Belupo gdje se nije izborio za minutažu, Michele Šego će narednu sezonu provesti na posudbi u slovenskom Bravu. Bravo je predstavljao odličnu odskočnu dasaku Roku Baturini kojeg je Dinamo posudio Slovencima pa ga već nakon te prve sezone kupio Ferencvaros.

Odlično je krenuo i Šego koji je u prijateljskom susretu protiv Sturma bio među strijelcima. Austrijanci su slavili s 2:1, a Šego je bio strijelac za 1:1 već u devetoj minuti susreta.

Sturm je poveo pogotkom Otara Kiteišvilija u šestoj minuti, Šego je izjednačio, a u 59. minuti Jakob Jantscher postavio je konačnih 2:1.

Kada već nisu mogli odraditi prvo prvenstveno kolo, Maribor i Mura zadovoljili su se međusobnim prvenstvenim dvobojem. Slavila je momčad Sergeja Jakirovića s 3:1.

Na poluvremenu je Maribor vodio 1:0 pogotkom Aljoše Matka da bi na početku drugog dijela Andrija Filipović izjednačio.

Ipak u sudačkoj nadoknadi Maribor dolazi do dva gola i pobjede 3:1. Zabijali su Rudi Požeg Vancaš i Marcos Tavares.