HT Prva liga, 2. kolo, 21.08.2020, 17:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Mario Pepur (Split)
1:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Iznenađenje u Kranjčevićevoj: Rijeka promašivala, Halilović kaznio i donio Lokosima tri boda

Branimir Korać • petak, 21.08.2020.

Lokomotiva je u jako teškoj situaciji, ali uspjela je doći do prva tri boda u novoj sezoni i to neočekivano na svom travnjaku protiv Rijeke slaveći s 1:0...

Nitko Lokosima nije davao posebne šanse u ovom dvoboju, broj igrača koji nije mogao nastupiti je velik, dodajmo tu i one koji su već napustili klub i jasno je da ovo nije ona Lokomotiva koja je igrala sjajno u prošloj sezoni.

Međutim Tomićeva momčad pokzala je da se ne smije otpisati, dala je sve od sebe i iznenadila Rijeku koja je loše otvorila utakmicu što se tiče agresivnosti i volje, kasnije se to podiglo, ali već je bila u minusu i Lokomotiva se uspjela obraniti.

U 15. minuti Hendija je bio prisiljen na prvu veliku obranu, ovaj put Yateke je ušao u kazneni prostor nakon dodavanja Halilovića, ali vratar Lokosa odlično mu je ušao u udarac.

U istoj minuti loše vijesti za Tomića, ionako desetkovana momčad ostala je bez Marka Đire koji je morao napustiti igru, a zamijenio ga je Dino Halilović.

Rijeka je imala inicijativu ciječlim tijekom prvog poluvremena, Lokomotiva se uglavnom branila i osim tog pokušaja Yatekea, nije ozbiljno zaprijetila.

U drugom poluvremenu puno više uzbuđenja. Već u 53. minuti susreta domaćin je poveo kada nje Ćuže dobio loptu na lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje iz drugog plana natrčava Dino Halilović i glavom je šalje u mrežu.

Rijeka je zadržala inicijativvu, a u zadnjih 15 minuta susreta potpuno je potisnula Lokose i natjerala ih na grčevitu obranu.

Hendija je radio čuda na vratima, prvo je nevjerojatno obranio dva udarca Yatekea iz blizine, zatim i Velkovskog a pomogao mu je i Čolak koji je u jednom trenutku ostao na gol liniji, lopta ga je pogodila i nije ušla u mrežu.

U posljednjim minutama susreta bilo je sve više srljanja i nervoze kod gostiju i prilika više nije bilo.

Važna pobjeda za samopouzdanje kod domaćina, posebno uoči dvoboja protiv Rapida.