Europska liga, nokaut faza, Finale, 21.08.2020, 21:00 h, RheinEnergieStadion, Köln
Inter

Sevilla nepobjediva u finalima, pet golova i slavlje Andalužana u Kölnu!

Branimir Korać • petak, 21.08.2020.

Sevilla ne može izgubiti kada uđe u finale Europske lige! Šesti put ušla je u finale i šesti put odnijela je trofej, ovaj put u finalu je svladala milanski Inter u sjajnom susretu s 3:2.

Munir El Haddadi
70'
22
Franco Vazquez
77'
51
Youssef En Nesyri
85'
17
Nemanja Gudelj
85'
Christian Eriksen
78'
11
Victor Moses
78'
7
Alexis Sanchez
78'
87
Antonio Candreva
90'
Antonio Conte

Sevilla kada uđe u finale, ona uzima trofej. Ovo joj je bilo šesto finale i upisali su i šestu pobjedu, a ovaj put na putu im je stajao milanski Inter.

Sam dvoboj bio je odličan, puno drame, požrtvovnosti na obje strane, preokreta, a na kraju je Sevilla bila ta koja je slavila. Tragičar je bio Romelu Lukaku koji je postigao autogol u 74. minuti i tako donio prednost Sevilli 3:2 koju je zadržala do kraja susreta.

A nije moglo bolje početi za Inter. Već u trećoj minuti dosuđen je kazneni udarac kada je Lukaku pobjegao obrani Seville, Diego Carlos ga je navlačio i povlačio dobrih 15 metara i na kraju Lukaku pada te je dosuđen kazneni udarac. Izveo ga je Lukaku i pogodio za 1:0.

Nije se dugo Inter zadržao u vodstvu. Sevilla je ekspresno uzvratila i već u 12. minuti stigla je do poravnanja. Nakon vrlo lijepe akcije, Jesus Navas poslao je loptu u sredinu gdje Luuk de Jong bježi Diegu Godinu i zabija za 1:1.

Nakon toga igra se malo primirila, ali samo na nekih 20-ak minuta nakon čega stižu još dva ekspresna gola.

U 33. minuti Banega ubacio, Gagliardini gubi skok s De Jongom koji još jednom glavom zahvaća loptu i pogađa za preokret. Međutim Inter je imao odgovor, u 36. minuti Marcelo Brozović odlično ubacuje iz slobodnog udarca, a Godin se iskupljuje za grešku kod prvog gola Seville.

Na odmor se otišlo s tih 2:2 i odličnim dojmom te najavom jednako takvog nastavka.

Inter je u drugom dijelu, u prvih 20 minuta, imao nekoliko solidnih pokušaja, ali rezultat se nije mijenjao.

Do promjene je došlo u 74. minuti kada je nakon odbijene lopte Diego Carlos pucao škaricama, lopta je išl van okvira gola, ali pokušao ju je odbiti Romelu Lukaku, no nije je dobro zahvatio i poslao ju je u svoju mrežu.

Tražili su Talijani do kraja susreta poravnanje, najbliži su bili deset minuta prije kraja kada je Alexisov pokušaj s gol linije očistio Kounde i spasio Sevillu.

Ostalo je 3:2, Sevilla je uzela svoj šesti trofej, a Marcelo Brozović odradio je cijelu utakmicu.