HT Prva liga, 2. kolo, 22.08.2020, 17:55 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)
Ognjen Mudrinski 86', 90'+3'
Gorica

Mudrinski s dva gola donio Gorici pobjedu protiv Belupa

Jan Šneler • subota, 22.08.2020.

Sjajnim preokretom u posljednjim minutama susreta, Gorica je došla do preokreta i slavlja na gostovanju kod Slaven Belupa...

Nakon iznimno uzbudljivog susreta drugog kola HT Prve lige u Koprivnici pobjedu je odnijela Gorica. Slaven Belupo imao je sve u svojim rukama do posljednjih minuta kada je golovima Ognjena Mudrinskog gostujući sastav došao do tri boda.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli pretjerano kvalitetnu igru. Vrućina i veliki pritisak kumovao je tome te je igračima doista teško bilo igrati. Gorica je imala nekoliko solidnih pokušaja, naročito Kristijan Lovrić, ali rezultat se nije mijenjao.

Od domaćeg sastava nismo vidjeli previše i trebalo bi izdvojiti tek jednu solidnu šansu Ivana Krstanovića par minuta prije kraja prvog dijela. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Farmaceuti dolaze do vodstva.

Franck Etoundi se lijepo oslobodio, proigrao Nemanju Glavčića koji mirno pogađa za 1:0. U nastavku susreta ponovno bolji početak Goričana kod kojih ponovno sve ide preko Lovrića.

Ipak, dvije sjajne šanse imali su domaći. U 74. minuti Krstanović slabo puca s ruba šesnaesterca, dok u 77. minuti Kristijan Kahlina brani čistu priliku Bruni Bogojeviću.

Propuštene šanse skupo su stajale Koprivničane. U 86. minuti, nakon gužve u šesnaestercu, lopta dolazi do Mudrinskog koji donosi izjednačenje. Par minuta kasnije, već u sudačkoj nadoknadi, Mudrinski ponovno zabija. Lijepo je povukao Matija Dvorneković i ubacio za Mudrinskog koji glavom zakucava za konačnih 1:2.