Treća HNL Središte: Ponikve do sva tri boda kod oslabljenog povratnika, Bistra odnijela bod iz Trnja

Branimir Korać • utorak, 25.08.2020.

Krenula je sezona i u Trećoj HNL Središte gdje su tri nova kluba i sva tri su na startu poražena. Karlovac, Segesta i Trešnjevka nakon prvog kola su ostali na nuli...

Karlovac se vratio u Treću HNL i upisao poraz na startu. Opravdanje postoji, igrao je jako oslabljen, s dijelom igrača u samoizolaciji, dio ih ima kartone i Ponikve su to iskoristile. Jedini pogodak stigao je u 74. minuti kada Banovec uz dozu sreće zabija za pobjedu.

Remi je viđen u Trnju koje je ugostilo Bistru i odigralo 1:1. Nakon što u prvom dijelu nije bilo pogodaka, odmah na startu drugog poluvremena gosti su poveli pogotkom Grozdeka. 20 minuta kasnije Trnje je izjednačilo preko Guje, ali ubrzo ostaje bez isključenog Tabakovića te do kraja susreta nije bilo promjena.

Sva tri boda odnijelo je Špansko s gostovanja kod Vrapča. Gosti su slavili 2:1 iako su cijelo drugo poluvrijeme odradili s igračem manje. Vrapče je već u četvrtoj minuti stiglo do vodstva preko Jedvaja, ali u 32. minuti škaricama zabija Pavlic za 1:1. U završnici prvog dijela gosti ostaju bez isključenog Ivezića, no i s igračem manje dolaze do pobjede golom Klarića.

Novak u trećeligaškom društvu Trešnjevka ipak kreće porazom. Kurilovec je bio uspješniji, slavio je s 1:0 golom Martinovića u 79. minuti. Upravo Martinović bio je jedna od zamjena koje je Perica Vidak uveo u drugom poluvremenu i očito pogodio.

Pobjednika nije bilo u zagrebačkom dvoboju između HAŠK-a i Maksimira, gosti su do završnice imali tri boda u rukama i nisu izdržali. Poveo je Maksimir u 24. minuti preko Šaronje, ali u završnici je HAŠK uspio doći do poravnanja golom Miloša s 11 metara.

Još jedan povratnik u ligu nije se dobro proveo. Segesta je gostovala u Dugom Selu i upisala je poraz 3:1. Domaćin je pobjedu osigurao u drugom poluvremenu nakon što je poveo preko Filipovića, a Alapić izjednačio na 1:1 što je bio rezultat na poluvremenu. U drugom dijelu Slunjski i Drmić osigurali su pobjedu domaćinu.

U zanimljivom dvoboju Lučko i Gaj remizirali su 1:1. Golovi su pali u zadnjih 20 minuta, Lučko je povelo preko Varge u 70., ali Tomek je u 87. postavio konačnih 1:1.

Dvoboji između Jaruna i Zagorca te Mladosti i Vrbovca odgođeni su za rujan zbog pozitivnih slučajeva na koronavirus kod Jaruna i Vrbovca.