Prva HNL juniora: Hajduk i Rijeka ostvarili uvjerljive pobjede, Lokomotiva i Varaždin ostali neporaženi

Sportnet • četvrtak, 27.08.2020.

Odigrano je šest dvoboja trećeg kola Prve HNL juniora. Vrijedi izdvojiti pobjedu Dinama protiv Istre 1961 kod kuće te remije na utakmicama Sesvete – Inter, Slaven Belupo – Varaždin i Osijek – Lokomotiva.

Sesvete i Inter su na stadionu Sv. Josipa Radnika odigrali vrlo dobar susret, koji je završio podjelom bodova. Sesvećani su imali vodstvo od 2:0, ali Zaprešićani su uspjeli nadoknaditi zaostatak i vratiti se u utakmicu. Zanimljivo, sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 27. minuti Ante Matić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 40. minuti Toni Barišić povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Minutu kasnije Mateo Plehan smanjio je prednost Sesveta na 2:1. Kada se činilo da će se na odmor otići sa vodstvom domaće momčadi, u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Đevad Selman izjednačio je na 2:2, što se pokazalo konačnim rezultatom.

U ogledu susjeda sa sjevera Hrvatske Slaven Belupo i Varaždin su na umjetnoj travi Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pružili kvalitetnu i uzbudljivu nogometnu predstavu, koja je okončana neriješenim ishodom (1:1). Nakon pola sata igre Koprivničani su došli do vodstva pogotkom Emanuela Mađarića. Poslije gola Farmaceuta gosti su uspjeli doći do izjednačenja. To se dogodilo devet minuta prije kraja susreta, a sretnik za poravnanje i bod Varaždinaca bio je Leon Belcar. Farmaceuti i Bumbari su u sedmoj međusobnoj utakmici došli do brojke tri, ali u rubrici neriješeno.

Osijek i Lokomotiva su na igralištu Radnika u Josipovcu igrali odličan nogomet. Osječani i Lokosi traže iskupljenje zbog rezultatskih razočaranja, koja su ostvarili u prošlom kolu. Na kraju jedni i drugi morali su se zadovoljiti osvojenim bodom. U 21. minuti Marin Kuzminski je iz kaznenog udarca doveo Bijelo-plave u vodstvo od 1:0. Deset minuta prije završetka utakmice Loksa je uspjela izjednačiti, a strijelac za konačnih 1:1 bio je Lukas Kačavenda.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Istru 1961 2:0. Oba pogotka za pobjedu i tri boda Modrih dogodila su se u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Filip Borovac u 27. i Ivan Šaranić u 40. minuti.

Treće kolo zaključit će Dugopolje i Rudeš, a ta utakmica odigrat će se u srijedu, 23. rujna na igralištu Hrvatskih vitezova u Dugopolju s početkom u 10 sati.